Spor Haberleri

Patrick Kluivert’tan Balotelli açıklaması

Adana Demirspor Teknik Yöneticisi Patrick Kluivert, çok değerli 3 maçlarının olduğunu belirterek, en yeterli performansı göstermek için ağır bir formda çalıştıklarını söyledi.
Kluivert, 24 Eylül Pazar günü deplasmanda oynayacakları Kasımpaşa maçının hazırlıklarını sürdürdükleri idman öncesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, kadrosunun Pendikspor karşısında gösterdiği performanstan mutlu olduğunu lisana getirdi.
Yaptıkları yanlışlardan ders alarak kendilerini geliştirmeye çalıştıklarını aktaran Kluivert, “Performansımızı en düzgün düzeye getirmeye çalışıyoruz. Doğal ki maçtan maça bakmamız gerekiyor. Çok kıymetli 3 maçımız var. En düzgün halde hazırlanacağız ve her gün idmanlar yapıp en uygun performansı yakalayabilmek için alanda ne gerekiyorsa hepsini uyguluyoruz.” diye konuştu.
Balotelli’nin transferi
Mario Balotelli’nin yine kadroya transfer olmasını pahalandıran Kluivert, “Mario’nun, yavaş yavaş ilerlememiz gereken bir kondisyonu var. Adım adım ilerleyerek, ona da hürmet duyarak maç oynayacak düzeye onu taşıyacağız. Ondan sonra gerektiği yerde, her türlü ekibe katkı sağlayacağını biliyoruz zira grubu güzel tanıyor.” tabirlerini kullandı.
“Adım adım ilerleyerek devam edeceğiz”
Kluivert, taraftarın kadronun yanında olmasının kıymetli olduğunu söyledi.
UEFA Avrupa Konferans Ligi play-off tipi rövanşında penaltılardan elenmelerinin kendilerini üzdüğünü aktaran Kluivert, şöyle konuştu:
“Evimizdeydik ve penaltılarda elendik ancak şunu da söylemek lazım, futbol devam ediyor. Taraftarlar, bize takviyelerini hiçbir vakit eksik etmesin. Onların takviyesine gereksinimimiz var ve âlâ durumda olan bir ekibimiz var. Güzel de gitmesi için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Hepimiz maçların ne kadar kıymetli olduğunun farkındayız lakin önceliğimiz Kasımpaşa maçı. Ona hazırlanıyoruz. Sonrasında öteki maçlara odaklanacağız. O yüzden adım adım ilerleyerek devam edeceğiz.”
Yusuf Erdoğan: “Şampiyonluk parolasına yakın bir yerlerde bitirme amacımız var”
Takımın kanat oyuncularından Yusuf Erdoğan da kendileri için bir serinin başlangıcı olabilecek bir maça çıkacaklarını tabir etti.
Önlerinde kendilerini bekleyen kıymetli maçlar olduğunu belirten Yusuf, “Kasımpaşa maçından sonra kendi alanımızda maçlar oynayacağız. Bu hafta eski grubuma karşı oynayacağım ve benim için hoş bir karşılaşma olacak. Geçen yılın üzerine koyup daha farklı, biraz daha üstlerde, tahminen şampiyonluk parolasına yakın bir yerlerde bitirme amacımız var. Onun doğrultusunda ilerliyoruz. İnşallah Kasımpaşa maçıyla seriye devam edeceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.
Yusuf, kadronun takım kalitesinin üst düzeyde olduğunu anlatarak, şunları kaydetti:
“Adana Demirspor bir Anadolu kadrosu olmaktan çıktı. Hakikaten 4 büyük ekiple eş bedel bir takım kalitemiz var. Hatta onların birkaçından daha güzel bir takımımız olduğunu söyleyebilirim. Bizim için artık öteki bir heyecanın, kıssa yazma vaktin geldiğini söyleyebilirim. Geçen dönem yeterli bir dönem geçirdik lakin bu bizi tatmin etmiyor. Her vakit üstüne koymamız gerekiyor. İnşallah bu sene Adana Demirspor’u en hoş halde temsil edeceğiz.”
Azerbaycan’ın Karabağ kadrosundan transfer edilen kaleci Shahruddin Magomedaliev, gruba ahenk sağlamaya başladığını ve bir sorun yaşamadığını belirtti.
Açıklamaların akabinde ekip Kasımpaşa maçı hazırlıklarını basına kapalı idmanla sürdürdü.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu