Spor Haberleri

“Oyuncularım hiç beklemediğim kusurlar yaptı”

Galatasaray Teknik Yöneticisi Okan Buruk, Kopenhag ile 2-2 berabere kaldıkları müsabakanın akabinde açıklamalarda bulundu.
Basın toplantısında konuşan Buruk, ” Maç başlangıcında taraftarımızla birlikte güzel pres yaptık ve durumlar bulduk lakin golü yedikten sonra hem taraftarda hem de oyuncularda moral bozukluğu oldu. İkinci yarıda, birinci yarı üzere başlayamadık. Rakibe oynama talihi verdik. Oyuncu değişiklikleri yaparken, golü yedik. Üst üste değişiklerle golü bulduk. Golleri bulduk ve puanı aldık.” dedi.

Buruk kelamlarını şöyle sürdürdü:
“Biraz daha fazla vaktimiz olsa galibiyet golünü de bulabilirdik. Oyuncularım hiç beklemediğim yanlışlar yaptı. Duran topta bile gerçek kararlar veremedik. Geri düşmemize karşın, 1 puan almak âlâ oldu. 58’de golü yedik, 55’te oyuncuları çağırdık fakat golü yedik. Şanssız anlar yaşıyoruz. 58. dakika aslında geç bir dakika değil. Oyuncu değişikliği olması gerekiyor lakin oyuncu değişikliği yapmayan hocalarda oluyor.”
Taraftarın yenen gollerden sonraki reaksiyonunu pahalandıran Buruk, “Bu kadar kişi ortasında ıslık çıkabiliyor. Bu azınlık, çoğunluk değil. Bize moral olan kısmı bu. Taraftarın takviyesi çok fazla. Galatasaray çok başarılı bir grup. Herkesin yanındakini uyarması gerekiyor. Alanda herkesi desteklemek zorundayız. Oyuncularımız da etkilenmemeli. Golü yedikten sonra oyunculardaki düşüşü gördüm. Bu profesyonel bir iş. Daha güçlü olmalılar.” halinde konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu