Spor Haberleri

Ömer Faruk Beyaz, Fenerbahçe’den neden ayrıldığını açıkladı!

Atakaş Hatayspor forması giyen Ömer Faruk Beyaz, beIN SPORTS mikrofonlarına çok özel açıklamalarda bulundu.
Muhabirimiz Onur Çubukçu’nun sorularını yanıtlayan Beyaz, 2021 yılında bedelsiz olarak Fenerbahçe’den Stuttgart’a katıldığı süreci şöyle yanıtladı:
“Daha evvelden konuşabilirdim lakin futbolda alanda güçlü olursanız konuşabilirsiniz. Biraz bunu bekledim. Bir hayalle gidiyorsunuz. O hayali isterseniz dünyanın en büyük kulübü gelsin, ki gelmişti, değiştiremez… 15 yaşında profesyonel mukavele imzaladım. O vakit bana Avrupa’dan menajer aracılığıyla teklifler geliyordu. Çok önemli bir teklif oldu. Almanya’nın büyük kulüplerinden biriydi. Bu süreçte ailemin bile fikri, ‘Fenerbahçeliyiz lakin eğitimi açısından âlâ olur’ oldu. Ben orada o hayalle devam ediyordum. O alana çıkmayı bekliyordum. Yeni idare geldiğinde, Damien Comolli vazifeye getirildi. Lider Ali Koç’a hürmetim ve sevgim sonsuz. Eski idarede A Grup’ta olacağıma dair konuşmalar vardı lakin gelen sportif yönetici bunu istemedi. Kendisiyle bir görüşmeye gittik. Bana olan yaklaşımından ağlayacak duruma gelmiştim. Fenerbahçe’nin farklılaşmaya başladığını düşünmüştüm. Yeni gelen yabancı altyapı sorumlusu da bana çok saçma tenkitlerde bulunuyordu. Bana, İspanya’dan seni izlemeye gelenler ‘Senin için çok makus bir oyuncu dediler’ diye konuşuyordu. Bunları yaşadığım süreçte bir ulusal kadro kampına gidecektim. Fenerbahçe’nin altyapı sorumlusu, Amerika kampına götürüleceğimi söyledi. Bunun için ulusal ekip kampına gitmedim. O sürecin büyük bir tesiri oldu”
Ömer Faruk Beyaz kelamlarını şöyle sürdürdü:
“Sezon bittiğinde kontratımızın bitmesine 1 sene kalmıştı. Emre Belözoğlu’ndan kaptanlık bandını almıştım. Erol Bulut hocamız gelmişti. Fakat daima altyapıdan gelen oyuncu muamelesi görüyordum. Hazırlık maçlarında 5 dakika, 10 dakika sonradan girebiliyordum. Bu yönetilebilecek bir süreçti. Kupa maçlarında 45. dakikada oyundan çıkacağım korkusu yaşıyordum. Umutlarım tükenmeye başlamıştı. Gitmem gerektiğini düşündüm. Yeni bir deneyim, yeni bir hayat yaşamak istedim. Orada çok boğulmuştum. Benden daha evvel kimse çıkmamıştı. Bir Arda Güler örneği yoktu. Bu da beni makûs etkilemişti. Bu süreç beni çok yordu ve ben de ayrılmaya karar verdim. Lider Ali Koç bana her vakit çok güzel davrandı. Her hususta bana yardımcı oldu. Lakin yaşananlar üst üste artınca beni etkiledi. Ayrılma kararımın akabinde devre ortasında takım dışı kaldım ve gideceğim gruba hazırlandım. Her vakit Fenerbahçe taraftarıyım. Futbolun profesyonel bir şey olduğunu biliyorum lakin sevgim her vakit Fenerbahçe’yle. Taraftarın bana bir kızgınlığı oldu. Fakat onların bana duyduğu ilgi, yaşadıklarımı değiştirmiyordu.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu