Spor Haberleri

Okan Buruk, Icardi ve Mertens’ten UEFA’ya flaş açıklamalar

Bu dönem UEFA Şampiyonlar Ligi’nde uzunluk gösterecek Galatasaray, A Kümesi’nde Bayern Münih, Manchester United ve Kopenhag ile eşleşti.
20 Eylül Çarşamba günü birinci maçına alanında çıkacak olan temsilcimizin rakibi Kopenhag olacak.
Bu maç öncesinde UEFA resmi internet sitesi Galatasaray Teknik Yöneticisi Okan Buruk, Dries Mertens ve Mauro Icardi ile özel röportaj yaptı.
Röportajda Mauro Icardi ile Dries Mertens’in Sarı Kırmızılı gruba büyük bir kalite getirdiği ve teknik yönetici Okan Buruk’un Türkiye’deki futbola olan ilginin ve tutkunun onları muvaffakiyete götürebileceği kelamlarına yer verildi.
UEFA.com’da yer alan röportaj şu biçimde:
Okan Buruk: “Galatasaray’da oynamaya 1991/92 döneminde başladım ve daha sonraki yıllarda Şampiyonlar Ligi’nde birinci maçıma çıktım. Teknik yönetici olarak hayalim, Galatasaray’a geldikten sonra birinci kere yurt içi şampiyonluğu kazanmaktı. Her vakit şampiyonluğu kazanacağımızı ve bir sonraki dönem Şampiyonlar Ligi’nde oynayacağımızı hayal etmiştik.”
Mauro Icardi: “Açıkçası, şayet Şampiyonlar Ligi’ndeysek birinci maksadımız küme etabından çıkmak, mümkün olduğu kadar çok puan toplayıp bir sonraki cinse çıkmak. Yaptığınız şeye inandığınızda ve büyük şeyleri başarabileceğinizin farkında olduğunuzda, o vakit bunu gerçekleştirebilirsiniz.”
Okan Buruk: “Marşı duyunca tüylerim diken diken oluyor. O yıldızları görmek, topun üzerindeki yıldızları görmek. Bir antrenör olarak bile beni heyecanlandırıyor. Ve doğal ki maçların kalitesi de inanılmaz yüksek. Sahneler mükemmel. Hakemler süper. Futbolcular harika. ‘Şampiyonlar Ligi’ dediğimiz vakit bile bu bizi sahiden heyecanlandırıyor.”
Galatasaray’ı özel kılan şey nedir?
Okan Buruk: “Galatasaray’ın yalnızca Türkiye’de değil yurt dışında da çok sayıda taraftarı var. Bu açıdan Galatasaray, Şampiyonlar Ligi’ne çok yakışan bir marka.”
Dries Mertens: “Bu kulübü özel kılan ne? Taraftarların tutkusu, kulübün tutkusu. Yaşamak için mükemmel bir kent, kulüplerine sahiden tutkuyla bağlı taraftarlar. Olağanüstü bir stadyum ve sahiden çok şey başaran ve güçlü bir devirden geçen bir kulüp zira [geçen döneme kadar] birkaç yıldır şampiyon olamamışlardı.”
Mauro Icardi: “Arjantin’de futbolu seviyoruz, hatta birçok insan için futbolun aileden daha değerli olduğunu bile söyleyebiliriz. Futbolu soluyoruz. Burada dikkatimi çeken tutkuydu.”
Okan Buruk: “Bu tutkunun yanında tabi ki sabırsızlığımız da var, bir şeyi çabucak istiyoruz. Türk futbolunda bizi zorlayan şeylerden biri de bu. Her şey çabuk olsun, her vakit kazanalım.”
Galatasaray’ın rakiplerini neler bekliyor
Okan Buruk: “Futbol ideolojim tekrar Galatasaray genlerimden geliyor. Futbolculuk yıllarımda 7 yurt içi şampiyonluk, 1 UEFA Kupası ve 1 Harika Kupa kazandım. Her vakit kazanmaya odaklandım ve kazanmasını bilen bir insan oldum.”
Mauro Icardi: “Bazıları Türkiye’deyseniz Avrupa’nın seçkin düzeyinde olmadığınızı, hasebiyle daha rahat olduğunuzu düşünüyor. Tam aksine Türkiye’deyken talep yüksek. Sizden kıymetli muvaffakiyetler bekliyorlar. Bu beklenti sizi muvaffakiyete götürme yolunda motive edici.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu