Spor Haberleri

Napoli’de Garcia’nın koltuğu için iki aday!

Geçen dönemi Luciano Spaletti önderliğinde şampiyon olarak tamamlayan Napoli, yaz devrinde ise kurt çalıştırıcı ile yollarını ayırmıştı. Bu ayrılık sonrasında Rudi Garcia’yı grubun başına getiren Napoli’de işler geçen dönemden çok daha farklı ilerlerken, Garcia’nın İtalya macerasının kısa sürmesi ve 59 yaşındaki teknik yönetici ile yolların ayrılması bekleniyor.
Talksport’ta yer alan habere göre Napoli, Rudi Garcia ile yollarını ayırması halinde ekibin başına Antonio Conte yahut Igor Tudor ikilisinden birini getirmek istiyor.
Haberde, Napoli Lideri Aurelio De Laurentiis’in Antonio Conte’yi kadronun başında görmeye sıcak olduğu ve birinci temasların gerçekleştirildiği de aktarıldı. Lider ve Conte ortasında resmi bir toplantının da kısa müddet içerisinde yapılacağı belirtildi.
Son olarak İngiltere Premier League takımı Tottenham’ı çalıştıran Conte, ekibin başında çıktığı 76 müsabakada 1.78 puan ortalaması tutturmuştu.
54 yaşındaki çalıştırıcı, 4 kere İtalya Serie A, 1 İngiltere Premier League, 1 İngiltere Kupası ve 2 İtalya Üstün Kupası kazanma başarısı da göstermişti.
beinsports.com.tr / Dış Haberler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu