Spor Haberleri

Murat Ülker kimdir, serveti ne kadar?

Spor Toto Muhteşem Lig takımlarından Fenerbahçe’nin eski lideri Aziz Yıldırım, düzenlediği basın toplantısında aday çıkmaması durumunda lider adaylığını açıklayacağını duyurdu. Bu gelişmenin akabinde futbolseverler Murat Ülker kimdir, nereli, kaç yaşında? Murat Ülker’in varlığı ne kadar, hangi şirketin sahibi? üzere sorular sormaya başladı. İşte Murat Ülker hakkındaki tüm ayrıntılar…
Murat Ülker kimdir, kaç yaşında?
Murat Ülker, 21 Mart 1959 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Kırım Aluşta asıllı Ülker, lise tahsilini İstanbul Erkek Lisesi’nde gören, sonrasında Boğaziçi Üniversitesi’nde lisans tahsilini tamamlamıştır. 1982 yılında iş hayatına başlayan Murat Ülker, günümüzde Orta ve Doğu Avrupa’nın en büyük besin şirketi olan Yıldız Holding’in idare konseyi lideridir.
Murat Ülker’in serveti ne kadar?
2000 yılında Yıldız Holding İcra Heyeti Başkanlığı misyonunu üstlenen Murat Ülker, 2008’den 2020 yılına kadar çalışmalarını İdare Konseyi Lideri olarak sürdürdü. 2020’de Yıldız Holding İdare Şurası Başkanlığı misyonunu yeğeni Ali Ülker’e devretti. Türkiye’nin en varlıklı isimlerinden biri olan Ülker, 2022 yılında bir mecmuanın yaptığı araştırmanın akabinde 4.7 milyar dolar serveti ile Türkiye’nin en varlıklı ismi olarak açıklandı.
Murat Ülker, dünyanın ise en güçlü 601. bireyidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu