Spor Haberleri

Metehan Akyel çıtayı Avrupa’nın doruğu olarak belirledi

Türk Telekom Basketbol Ekibi’nin yeni pivotu Metehan Akyel, geçen dönem final oynadıkları BKT Avrupa Kupası’nı bu dönem kazanmak istediklerini söyledi.
AA muhabirine açıklamalarda bulunan 27 yaşındaki basketbolcu, yeni dönem öncesi maksatlarını anlattı.
Türkiye Sigorta Basketbol Harika Ligi’nde döneme yarın Bursaspor maçıyla başlayacak mavi-beyazlıların yeni transferi, “Geçen yılın üstüne de koymak istiyoruz. Hayalimiz Avrupa Kupası’nı kazanmak. Geçen yılki muvaffakiyetler kolay olmadı, biz de üstüne katkı vererek devam etmeliyiz.” dedi.
Yoğun bir kamp devri geçirdiklerini anlatan Metehan, “Geçen yılın muvaffakiyetini sırtlamak üzerimizde önemli bir yük lakin hepimiz gayeleri olan isimler olarak buraya geldik. Bu türlü bir toplulukta olduğum için memnunum. Hazırlık periyodunda adapte olmaya çalıştık. Yerli oyuncular olarak altyapılarda ulusal kadrolarda oynamıştık. Yabancılık çekmedik. Yabancı oyuncularımız da kaliteli ve karakterli isimler. Bir adaptasyon sorunu yaşamadık. Düzgün bir dönem geçireceğiz.” sözlerini kullandı.
Hedefi ulusal takım
Metehan Akyel, A Ulusal Erkek Basketbol Ekibi’nde tekrar forma giymek istiyor.
Daha evvel ulusal kadrodan davet alan Metehan, “Milli kadro havuzuna girdiğinizde, onun tadını aldığınızda başka bir gurur yaşıyorsunuz. Natürel ki ulusal formayı yine giymek istiyorum. Öncelikle grubuma yararlı olmayı sonra da ulusal formayı hak ederek giymeyi hedefliyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu