Spor Haberleri

Marca, Arda Güler’i manşete taşıdı! “Real Madrid’e transferi…”

İspanya’nın önde gelen gazetesi Marca, Arda Güler’i manşetine taşıdı ve Real Madrid’e transfer olma mümkünlüğü üzerinden artılarını ve eksilerini kıymetlendirdi.
Milli gururumuz Arda için ‘harika çocuk’ tabirlerini kullanan gazete, şimdiden Üstün Lig’e damga vurduğunu ve Avrupa’nın dev kulüplerini peşine taktığını belirtti.
Real Madrid’e transferi üzerinde durulan haberde 2017 yılında Martin Odegaard’ın transferi örnek gösterildi ve risk boyutu üzerinde duruldu.
Marca’ya nazaran, Arda Güler transferinin artıları ve eksileri şu halde:
İmzanın artıları
1- En değerlisi Real Madrid oyuncuyu uzun müddettir takip ediyor ve çok istiyor. Real Madrid üzere bir kulüpte gelişim sağlaması ve futbol pazarına çıkması.
2- Arda’nın futbolun son virtüözlerinden biri olarak görülmesi. Genç yeteneğin çalım hüneri ve taraftarların gözüne beğenilen gelen futbol sergilemesi.
3- Harika bir sol ayağa sahip olması ve oyun biçimiyle Lionel Messi’ye benzetilmesi. Arda’nın çok istikametli bir futbolcu olmasının yanısıra mükemmel top denetimine ve yaratıcılığa sahip olması. Ayrıyeten şimdi 18 yaşında olmasına rağmen Fenerbahçe ile toplamda 35 maça çıkması.
İmzanın eksileri
1- En değerlisi, yeni bir Odegaard hadisesi yaşanması. Yaşı ve alandaki konumu nedeniyle Türk yıldızın, geleceğini Real Madrid’de şekillendirmeye çalışırken, Odegaard üzere ahenk sorunu yaşama ihtimali.
2- Real Madrid’e Brahim Diaz’ın dönmesi. İki oyuncunun emsal profilde olması ve birebir anda takımda bulunmasının mantıksızlığı.
3- Arda Güler’in Avrupa’ya transfer olduğu kadroda devam etmek istemesi ve kiralık olarak diğer kulübe gönderilmeye sıcak bakmaması.
Spor Toto Harika Lig’de geçen dönem 35 maçta 6 gol ve 7 asistlik performans sergileyen Arda Güler’in Fenerbahçe ile 2025’e kadar mukavelesi bulunuyor.

beinsports.com.tr / Dış Haberler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu