Spor Haberleri

LaLiga Lideri Tebas’tan flaş sözler! Bu bir cürüm…

İspanya’da 1 ile 2. futbol liglerindeki kulüplerin bağlı olduğu LaLiga kurumunun lideri Javier Tebas, bayan futbolundaki olaylar, ırkçılık ve yolsuzluk skandalları nedeniyle İspanyol futbolu olarak tarihin en büyük prestij krizlerinden birini yaşadıklarını söyledi.
Tebas, devlet televizyonu TVE’ye verdiği demeçte, son periyot gündemde olan; eski İspanya Futbol Federasyonu Lideri Luis Rubiales’in istifasına yol açan bayan futbolunda yaşanan olayların, Barcelona Kulübü hakkında rüşvet suçlamasının yöneltildiği hakemler hakkında bilgi almak için ödeme yapıldığı tezlerinin ve Real Madridli futbolcu Vinicius’a yönelik ırkçı telaffuzların İspanyol futboluna önemli ziyan verdiğini kaydetti.
“İspanya, çağdaş futbolun en büyük prestij krizini yaşıyor.” diyen Tebas, “Sporda yolsuzluk yalnızca satın alma (hakem yahut futbolcu) yahut maç sonucuyla olmaz, birinin üzerine tesir yaratmaya çalışmakla da olur ve bu bir cürümdür.” biçiminde konuştu.
LaLiga Lideri, tarihinde birinci kere Dünya Şampiyonu olan lakin sonrasında; bayanın küçük görülmesi, eşitsizlik üzere iç tartışmalarla daima gündeme gelen İspanya Bayan Ulusal Grubu’nda cinsiyet sorunu olmadığını, lakin erkek futboluyla karşılaştırıldığında ekonomik koşullarının düşük kaldığını vurguladı.
“Taraftarlar kendilerini yetim hissediyor”
Tebas ayrıyeten İspanya’da tekrar ana gündem unsuru olan Katalonya’daki bağımsızlık yanlısı teşebbüslerin futbola tesiriyle ilgili bir soruya ise “Bağımsızlık hareketi, taraftarların önünde Barça’ya ziyan veriyor. Taraftarlar kendilerini yetim hissediyor.” yanıtını verdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu