Spor Haberleri

İrfan Can Kahveci: “Duyunca tüylerim diken diken oldu”

Trendyol Harika Lig’de Fenerbahçe forması giyen İrfan Can Kahveci kulüp televizyonuna özel açıklamalarda bulundu.

Yeni dönemde sarı-lacivertli forma ile her kulvarda şampiyonluğa odaklarını söyleyen İrfan Can Kahveci’nin açıklamalarından öne çıkanlar ise şöyle:

“Kazanmak ve daha fazlasını yapmak istiyoruz”

Hem Avrupa’da hem de Üstün Lig’deki başarılı grafiği hakkında konuşan İrfan Can Kahveci, “Her şey yolunda. Memnunum. Kadro olarak da çok memnunuz. Hoş bir hava yakaladık. İnşallah bunu devam ettirebiliriz. Hoş bir hava yakaladık. Kadromuzda kaliteli, deneyimli isimler var. Yeterli başladık, güzel devam ettiriyoruz. Açıkçası 14’te 14 ile gidiyor olmamıza çok bakmıyoruz ki bunu hocamız da lisana getirdi. Hocamız bize de, ‘Ben, 14’te 14, 15’te 15 diye hiç bakmıyorum’ diye. Biz, önümüzde hangi maç varsa onu kazanmaya odaklanıyoruz. İnşallah bu türlü kazanarak devam ederiz. Hoş bir biçimde devam ediyoruz.” dedi.

“İsmail Hoca Fenerbahçe topluluğunu, kulübünü bilen bir hoca”
İrfan Can, Teknik Yönetici İsmail Kartal ile ilgiliyse şunları söyledi:
“Hocamızı aslında evvelce tanıyoruz. Bir evvelki gelişinde de hoş bir serüven, hoş bir gidişat yakalamıştık. Bunu da devam ettiriyoruz. İsmail Hoca Fenerbahçe topluluğunu, kulübünü bilen bir hoca. Burada futbolcu olarak vazife yapmış, artık de antrenör olarak burada olan hoş bir insan, hoş bir ağabeyimiz, babamız. Sevdiğimiz bir ağabeyimiz zira herkese diyalog kurarak hoş yaklaşıyor. İkili bağlar âlâ olduğu vakit, ekip içindeki karakterler de sağlam olduğu vakit her şey hoş gidiyor.”
“Herkes en uygununu vermek için çabalıyor”
Performansına dair bir değerlendirmede bulunan İrfan Can Kahveci, “Sakatlıklarım geçtikten sonra daima kendime güzel bakmaya itina gösterdim, çalışmaya devam ettim. Berbat vakitlerimde bile çalışmaya, Fenerbahçe için her şeyi yapmaya devam ettim. Bu periyodun geleceğin biliyordum desem palavra olur lakin bu vakitlerin gelmesi için çok çalıştım, çok mesai harcadım. Bu vakitlerin geldiğini görmek benim için memnunluk verici. İnşallah da bunu devam ettireceğim. Bu sene yalnızca ben değil, grup olarak çok istiyoruz. Her maç öncesi konuşuyoruz. Mesela Alanyaspor maçında birinci yarıyı 1-0 tamamladık, sonrasında 1-0 bitti maç. Kimi maçları bu türlü 1-0’lık skorlarla da kazanabiliriz ancak içeride daima konuşulan şey, ‘1-0 yetmez, 2-0, 3-0, 4-0 yapalım’ oluyor. Ekip içinde daima daha fazlasını isteyen oyuncu profilleri var. O yüzden bu da herkesi motive ediyor. Herkes gol atmak istiyor, herkes asist yapmak istiyor. Maç içerisinde de bunu her oyuncu gösteriyor. Bu da bir ekip için gerçek manada uygun bir şey zira herkes en güzelini vermek için çabalıyor.” diye konuştu.
“Güzel bir performans sergiledim ve mutluyum”
Ligin 7. haftasında 5-0’la geçtiğimiz Çaykur Rizespor karşısında sergilediği futbol ile ilgili ulusal futbolcu, “Maçtan evvelki gün MR’a gittim, kasığımda ufak bir yırtık olduğunu öğrendim. Akabinde hocamızla ve tabiple bir toplantı yaptık. Maçtan evvel aslında biraz tedirgindim zira biraz da sakatlığı düşünüyordum. Lakin hocamızla, doktorumuzla toplantı yaptıktan sonra denemek istediğimi söyledim. Hocanın, ekibin bana gereksinimi olduğunu biliyordum. Isınmada deneyecektim. Tabiple da konuştuğumuzda bana, ‘Şut atarsan biraz problem olabilir’ dedi. Zira tam şut kasığıydı. Biraz tedirgindim fakat sonra ısınmaya çıktıktan sonra kendimi daha yeterli hissettim ve devam ettim. Maç başladıktan sonra sakatlık aslında aklımdan çıktı. Sonuçta da hoş bir performans sergiledim ve memnunum. Her şey güzel gittiği vakit bunun da keyfini almak lazım. Ben de bu yeterli gidişin keyfini aldığımı düşünüyorum.” halinde konuştu.
“Takımdaki herkes gol atmak, asist yapmak istiyor”

Takımdaki her futbolcunun saha içerisinde birbirine yardım ettiğine değinen İrfan Can, “Takımdaki herkes gol atmak, asist yapmak istiyor. Herkes iştahlı, herkes kakı vermek istiyor. Bunun yanında o katkıyı verirken bencil de davranmıyor kimse. Saha içinde herkes birbirine pas veriyor. O denli ki birtakım anlarda gol atmak istiyor bir oyuncu, pas vermiyor ancak bizde o denli bir şey de yok. Bunun sonucunda da hoş asistler, goller geliyor. Kadroya daha Cengiz de katılacak. Onun gelmesiyle daha da güçleneceğiz. İnşallah bu türlü devam ederiz.” dedi.
“Kazanmak ve daha fazlasını yapmak istiyoruz”
Başarılı oyuncu kelamlarını şöyle sürdürdü: “Takım her vakit, her oyuncu her vakit kazanmak ister. Kazanmak istiyoruz aslında ve daha fazlasını yapmak istiyoruz. 1-0 yetmiyor, 2-0, 3-0’ı zorluyoruz. (İsmail Yüksek röportaj esnasında oradan geçerken) İsmail de bize yardımcı oluyor, çok koşuyor ve uğraş ediyor. Savaşıyor, ekstraya girme diyorum. Topu kazan, bana ver. (Gülüyor) İsmail de çok düzgün oyuncu. İnşallah kendini geliştirerek bu türlü devam eder. Topun daha fazla biz de kalması da bunun sebeplerinden. Daima top bizde ve oynuyoruz. Defans çizgisi da daima öne çıkıyor, bu sayede. Daima oynuyor ve topun istikametini değiştiriyoruz. Dönen topları tekrar alıyoruz. Maç içinde bunun avantajını yaşıyoruz. Çalışmalarımız oldu ve devam ediyor. Herkes kadroya yardım etmeye çalışıyor.”
“Futbolcu olur, olmaz fakat bir Fenerbahçeli zati doğdu”
“Ben memnun olunca yeterli olunca ailemde çok memnunlar. İnşallah bu türlü devam eder. Oğlum Can birinci kere Ziraat Türkiye Kupası finalinde maça gelmişti. O vakit küçüktü, bu maçta (Çaykur Rizespor) birinci kez Kadıköy’e geldi. Çimin kokusunu aldı. Maçtan sonra birlikte oyandık. Konuta gittiğimizde top istiyordu. Bu da beni keyifli etti. Uğurlu da geldi. Uygun olduğu vakit her maça getiririm, inşallah. Oğlum Can’a yavaş yavaş Fenerbahçe kokusunu verdik. Tek isteğim sevdiği işi yapması. Futbolcu olur, olmaz lakin bir Fenerbahçeli zati doğdu. Oğluma benden miras. İnşallah geleceği parlak olur. Baba olmak çok farklı bir his. İnsanı olgunlaştırıyor, hayata bakış açısını değiştiriyor. Bu beni de etkiledi. Daha olgun davranıyorum. Eski İrfan değilim. Bu da gelişimime tesir ediyor. Eşim de zati her vakit yanımda. O keyifli olduğu vakit ben daha çok keyifli oluyorum. Bir gülümsemesi beni her şeyden daha memnun ediyor.”
“Süper Lig’de tek maksadımız şampiyonluk”
“Fenerbahçe Türkiye’nin en büyük topluluğu, en büyük spor kulübü. Fenerbahçe uğraş ettiği her kulvarda en güzelini ister, daima şampiyonluk ister. Bizim de Üstün Lig’de tek maksadımız şampiyonluk. Biz de taraftar üzere şampiyonluğa hasretiz. Zati biz de Fenerbahçe taraftarıyız. İnşallah bunun bu sene geleceğini düşünüyorum. Karakterli, deneyimli ve çok kaliteli futbolcular var. Camiayı da çok sahiplendiler. İnşallah sonu memnun biter. Hepimizin isteği bu. Konfernans Ligi’nde evvel kümeden çıkmayı hedefliyoruz. Sonrası adım, adım. Nereye kadar giderse. Her kulvarda şampiyonluğa oynamayı istiyoruz.”
“‘İrfan, İrfan’ diye tezahürat ettiklerinde tüylerim diken diken oldu”
“Sezon başında da söylemiştim. Bana takviye verildiğinde farklı bir İrfan olarak göstereceğim. Zira ben dayanağı hissettiğimde daha fazla motive oluyorum. Daha çok bir şeyler vermeye çalışıyorum. Son maçta oyundan çıkarken ‘İrfan, İrfan’ diye tezahürat ettiklerinde tüylerim diken diken oldu. Her vakit düşündüğümde de ‘İrfan, İrfan’ tezahüratlarını tüylerim diken diken oluyor. Çok keyifli oluyorum. Herkese dayanak vermelerini istiyorum. Onlar dayanak verdiği sürece biz daha da güçleneceğiz. Her ne olursa olsun dayanak bekliyoruz.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu