Spor Haberleri

İngiliz basını Galatasaray’a övgüler yağdırdı!

Galatasaray’ın UEFA Şampiyonlar Ligi A Kümesi 2. hafta maçında dün konuk olduğu Manchester United’ı 2 defa geri düşmesine karşın 3-2 mağlup etmesi, İngiliz basınında geniş yer aldı.
Haberlerde, Galatasaray’ın sergilediği futbolla İngiliz grubunu şoke ettiği yorumlarına yer verilirken, Manchester United Teknik Yöneticisi Erik deri Hag ve kadrosunun performansına yönelik sert tenkitler yapıldı.
The Independent: “30 yıl sonra Manchester United cehennemi bulmuş olabilir”
The Independent gazetesinin maçla ilgili değerlendirmesinde, Erik cilt Hag ile Manchester United’ın kendi yarattıkları umutsuz ve kasvetli karmaşanın daha da derinleştiği aktarıldı.
Haberde, 1993’te Galatasaray deplasmanına giden Manchester United’ın, “Cehenneme güzel geldiniz” pankartlarıyla karşılandığı hatırlatılarak, “30 yıl sonra Manchester United cehennemi bulmuş olabilir: İstanbul’da değil, Manchester’da. Dört gün içinde meskenlerinde aldıkları ikinci hezimet onları krize sürükledi.” denildi.
Sky Sports: “Şok Şampiyonlar Ligi yenilgisi”
Sky Sports’ta yer alan haberde, “Erik cilt Hag’ın grubu için şok Şampiyonlar Ligi yenilgisi” başlığı kullanıldı.
Haberde, Manchester United’ın stadı Old Trafford’da Galatasaray’a 3-2 yenilerek, Erik deri Hag idaresindeki telaş verici performansını sürdürdüğü kaydedildi.
Müsabakada Rasmus Hojlund’un Manchester United’ı iki kere öne geçirdiği hatırlatılırken, kaleci Andre Onana’nın yanılgısı sonrası Casemiro’nun durumu kurtarmak isterken kırmızı kart gördüğü, Türk kadrosunun ise her seferinde Manchester United oyuncularını geri püskürttüğü lisana getirildi.
Ayrıca, penaltı vuruşundan yararlanamayan Galatasaraylı oyuncu Mauro Icardi’nin, bunu galibiyeti getiren golüyle telafi ettiği vurgulandı.
BBC Sport: “Galatasaray, Mancester United’ı şoke etti”
BBC Sport maçla ilgili haberinde, “Galatasaray iki sefer geriden gelip, Manchester United’ı şoke etti” başlığına yer verdi.
Haberde, “Manchester United, Galatasaray’ın Old Trafford’da geri dönüş niteliğinde bir Şampiyonlar Ligi galibiyeti elde etmek için yaptığı savunmanın avantajını kullanmasıyla, bir kayıptan başkasına sürüklendi.” sözleri kullanıldı.
The Guardian: “Manchester United’ın ızdırabı sürüyor”
The Guardian gazetesi haberinde, “Casemiro’nun kırmızı kartı ve Galatasaray’ın galibiyeti sonrası Manchester United’ın ızdırabı sürüyor” değerlendirmesini yaptı.
Haberde, “Manchester United’ın 1993’teki meşhur Galatasaray müsabakası yeni boyut kazandı.” yorumunda bulunuldu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu