Spor Haberleri

Icardi’nin kız kardeşine ezkaza devlet nişanı verildi

İspanya, Futbol Federasyonu Lideri Luis Rubiales’in yarattığı skandalın akabinde bu defa sıra dışı bir yanılgı ile gündeme geldi.
Marca’nın haberine nazaran; Bayanlar Dünya Kupası şampiyonu olan İspanya’nın kaptanı Ivana Andres yerine, Galatasaraylı Mauro Icardi’nin kız kardeşi Ivana Icardi’ye Kraliyet Spor Liyakat Nişanı verildi. İspanya Ulusal Spor Kurulu (CSD), olayı doğrularken resmi gazetede özür iletisi yayınlandı.
Ivana Andres’in yanı sıra Dünya Kupası’nda turnuvanın oyuncusu ve UEFA’da Yılın Oyuncusu seçilen Aitana Bonmati’nin isminin de resmi gazetede yanlış yazıldığı belirtildi.
“BANA MADALYA VERMELİSİNİZ”
Olayla ilgili toplumsal medya hesabından şaşkınlığını lisana getiren Ivana Icardi, “Gerçekten oldu! Bu türlü bir hususta nasıl yanılıyor olabilirler?” derken “Arkadaşlarımın ve tanıdıklarımın bugün beni doğum günümden daha çok kutlamasına katlanmak zorunda kaldığım için artık bir madalya istiyorum” tabirlerini kullandı.
Öte yandan madalyanın asıl sahibi olan Ivana Andres de yaşanan yanlışlığı toplumsal medya hesabından gönderdiği bu görselle eleştirdi.


RUBIALES OLAYI
İspanya Futbol Federasyonu Lideri Luis Rubiales, 20 Ağustos’ta Sidney’deki finalde İspanya’nın şampioynluğunun akabinde oyuncu Jenni Hermoso’yu dudaklarından öpmesi büyük tartışmalara neden olmuştu. Federasyon Lideri Rubiales’in yaşanan olayın akabinde istifa etmemesi, İspanya ve Avrupa futbol kamuoyunda tartışmalara neden olurken FIFA, İspanyol lideri “futbolla ilgili tüm ulusal ve memleketler arası faaliyetlerden” birinci etapta 90 günlüğüne uzaklaştırma kararı almıştı.
İspanya’nın en yüksek ceza mahkemesi de, Rubiales’in hareketlerinin cinsel hücum cürmü teşkil edip etmediğine ait ön soruşturma başlattı.

beinsports.com.tr / Dış Haberler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu