Spor Haberleri

Hırvatistan’ın hocasından Livakovic kelamları: “Hata yaptı lakin…”

UEFA 2024 Avrupa Şampiyonası (EURO 2024) Elemeleri D Kümesi altıncı maçında alanında Türkiye’ye 1-0 mağlup olan Hırvatistan’ın teknik yöneticisi Zlatko Dalic, Türkiye karşısında makus bir futbol ortaya koyduklarını ve rakiplerinin galibiyeti hak ettiğini söyledi.
Opus Arena’da oynanan müsabakanın akabinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Dalic, “Türkiye kazanmayı hak etti, Türkiye’yi tebrik ediyorum. Kendimizi tanımayacak kadar berbattık. Yeteri kadar agresif değildik. Birinci yarıda neredeyse hiçbir şey oynamayı beceremedik. Birinci yarıda yalnızca bir şutumuz oldu. Pas tercihlerimiz ve oyuncularımızın itimadı kâfi değildi. Hakikaten hiçbir şey yolunda gitmedi. Galler maçında değişiklik yapabiliriz fakat evvel bu maçın tahlilini yapacağız. Görünen o ki Galler’le olan müsabaka artık kilit kıymette. Bu müsabakayı kazanırsak hem küme birinciliğine hem de Avrupa Şampiyonası’na katılmaya çok yaklaşırız.” tabirlerini kullandı.
“Livakovic yediği golden evvel üç durum kurtardı”

Dalic, Livakovic’in yediği golle ilgili gelen bir soruyu, “Livakovic yediği golden evvel bizi üç konumda kurtardı. Bütün takım inanç vermeyince, o da yediği golde buna dahil oldu. Livakovic yediği golde yanılgıyı yaptı fakat onu suçlayamam.” biçiminde yanıtladı.
Hırvat teknik adam, kümedeki liderlik yarışı hakkında ise, “Bununla ilgili şu an konuşmak çok sıkıntı. Bize düşen kendi oyunumuzu tekrar bulmak, konsantre olmak ve Galler’in karşısına çıkmak. Daha 3 maçımız var, Türkiye’nin 2 maçı kaldı. Kümeden başkan olarak çıkacağımıza inanıyorum.” değerlendirmesinde bulundu.
Zlatko Dalic, ekipte birçok değerli ismin eksik olduğunun hatırlatılması üzerine ise, “Eksikleri mazeret etmek şu an aptalca olur. Kendi en uygun oyunumuzu bulmak zorundayız. Bugün hezimetin sebebi çok kolay, çok berbattık. Eksik olan oyuncular vakit zaman maçları çözen oyuncular oldu. Doğal ki eksiklikleri hissedildi lakin bunu mazeret olarak kullanamayız. Aslında bir gün onlar ulusal kadrodan büsbütün ayrılacaklar.” halinde konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu