Spor Haberleri

Haaland’dan Ronaldo ve Messi kelamları: “Bir daha bakın…”

İngiltere Premier League’de Manchester City forması giyen Erling Haaland’dan flaş açıklamalar geldi.
Fransa basınında L’Equipe konulan Norveçli yıldız, İngiltere’ye transferi öncesinde birçok kişinin Pep Guardiola’nın sistemine uymadığını ve başarısız olacağını söylediklerini belirtiken rekorlarla dolu dönemi şu sözlerle anlattı:
“Manchester City’e birinci geldiğimde Guardiola’nın klasik bir 9 numara ile oynamayı sevmediği için başarısız olacağım söylendi. İnsanlara yanıldıkları göstermek hoş. Medyayı çok takip etmiyorum ancak Manchester City’nin benimle birlikte de fantastik oyununa devam edebileceğini gösterdik.”
“Herkes bizi yenmek istiyordu”

Aynı vakitte Premier Lig, Şampiyonlar Ligi ve İngiltere Kupası’nı kazanırken bir daha tekrar edilmesi sıkıntı bir şeyi başardıklarını belirten Haalan, “Geçtiğimiz sezonki başarımızı geçmek çok güç. Tarihi zaferlere imza attık ancak hala bizden daha yeterlisi bekleniyor, herkes bize karşı savaşmak istiyor. Geçtiğimiz dönem son şampiyon olduğumuz için herkes bizi yenmek istiyordu. Bu sene daha da fazla istiyorlar zira artık yalnızca Premier Lig şampiyonu değiliz, birebir vakitte Şampiyonlar Ligi şampiyonuyuz.” dedi.
Yeni nesil ile birlikte Kylian Mbappe ile sıkça karşılaştırılma konusuna da değinen Haaland, “Herkes, Messi – Ronaldo rekabetinden sonra Haaland – Mbappe çağının başlayacağını düşünüyor. Dikkatli konuşmakta yarar var. Messi ve Ronaldo’nun yaptığı şeylere bir daha bakın. Hala da çılgın şeyleri yapmaya devam ediyorlar. Mbappe konusuna gelirsek; hiçbir vakit öbür oyuncular hakkında düşünmem. Yalnızca kendime odaklanıyorum.” sözlerini kullandı.

beinsports.com.tr / Dış Haberler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu