Spor Haberleri

Galatasaray’dan flaş tepki!

Galatasaray Kulübü, UEFA Şampiyonlar Ligi’nde Manchester United ile oynadıkları maç öncesinde ve sonrasında İngiliz makamları tarafından saygısızca davranışlarla karşılaştıklarını duyurdu.
Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada, “Dün akşam Manchester United ile oynadığımız ve kazandığımız maç sonrası Galatasaray kafilesini taşıyan uçağın dönüşü sırasında İngiliz resmi mercilerinin davranışları üzerine bu açıklamayı yapma zaruriliği doğmuştur. Grubumuz oyuncuları, teknik heyeti ve çalışanlarına İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu’nun vize sürecinde çıkardığı zorluklarla başlayan bu saygısızca davranışlar, grubumuzun İngiltere’ye girişi sırasında da devam etmiş, dün gece prestijiyle ahlak dışı ve kozmik insan hakları kıymetlerine alışılmamış bir muamele haline dönüşmüştür.” sözleri yer aldı.
Galatasaray kafilesinin dönüşünde de sıkıntıların devam ettiğinin altının çizildiği açıklamada şunlar kaydedildi:
“Dün gece geç saatlerde olan ekip uçağımızın kalkışı, anlamsız derecede ayrıntılı bagaj denetimleriyle gereksiz yere uzatılmış, bir azap haline getirilmek istenmiştir. Bu süreçte resmi yetkililerin davranışları, yapılan saygısızlık ve had bilmezlikler, ülkemize karşı alınmış bir tutumun göstergesidir. Şu bilinmelidir ki; kimse Türkiye’nin gururu Galatasaray Spor Kulübünün oyuncularına, teknik heyetine ve yöneticilerine bu formda davranamaz. Bu edep mahrumu davranışların sahipleriyle sonuna kadar uğraş edeceğimizi tüm kamuoyuyla paylaşırız. Tüm bu yaşananlardan bağımsız olarak, kulübümüzü maç öncesi ve sonrasında nazik bir formda ağırlayan Manchester United temsilcilerine teşekkür ederiz.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu