Spor Haberleri

Galatasaray’da istifa kararı

Galatasaray Kulübü İdare Konseyi Üyesi Cemal Özgörkey, Galatasaray Mağazacılık ve Perakendecilik AŞ Başkanlığı vazifesinden istifa ettiğini açıkladı.
Kulübün toplumsal medya bünyesinde yer alan GS Store hesabından bir açıklama yayımlayan Özgörkey, “Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında şampiyonluk yaşayan, Avrupa’nın en büyük arenasında yoluna muvaffakiyet ile devam eden futbol grubumuzun bu performansını aratmayacak bir mali tablo da Galatasaray Mağazacılık ve Perakendecilik Anonim Şirketi’nde yaşanmıştır.” sözlerini kullandı.
Yüzde 260 büyüme gerçekleştirdiklerini vurgulayan Özgörkey, forma sponsorluğu için sürdürülen görüşmelerde Mağazacılık Şirketi’nin dışarıda bırakılmasına mana veremediklerini belirterek, şunları kaydetti:
“Mağazacılık şirketimizin büsbütün dışarıda bırakılmasına mana vermekte zahmet çektiğimizi ve de bu sponsorluk alanı için dünyaca kıymetli birtakım markalardan gelen tekliflerin de değerlendirmeye alınmadığını gözlemlediğimizi bilgilerinize sunmak isteriz. Sonuç olarak Galatasarayımızın bu mutabakattan iş planımıza nazaran çok daha az gelir elde edeceği ve marka bedelimizi düşüreceği görüşünde olduğumuzu dikkatinize sunarız. Misyon sürecimiz boyunca büyük bir onur ve tutku ile sürdürdüğümüz, bize verilen bu pahalı misyonu muvaffakiyet ile yerine getirdiğimiz kanaatindeyiz. Sevgi ve barış iklimi çerçevesinde bizden sonra gelecek arkadaşlarımızın, devrettiğimiz noktadan bayrağı daha da üste taşıyacağına inanıyoruz. Ayrıyeten şahsım ismine seçilmiş bir idare heyeti üyesi olarak lider yardımcılığı misyon ve sorumluluklarıma devam edeceğimi bildirmek isterim.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu