Spor Haberleri

FIFA’dan, Trendyol Üstün Lig takımına transfer yasağı

FIFA, Trendyol Muhteşem Lig gruplarından Yılport Samsunspor’a 2 devir transfer yasağı getirirken, kırmızı-beyazlı kulüp bu karara Milletlerarası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS) nezdinde itiraz etti.
Kırmızı-beyazlı kulüpten yapılan yazılı açıklamada, yasağa neden olan eski futbolcuları Arvydas Novikovas’a ödemelerin vaktinde yapıldığı bildirildi.
Novikovas ve avukatı ile FIFA kararı öncesinde karşılıklı muahede sağlandığı ve ilgili mutabakata ait olarak FIFA’nın bilgilendirilmesi noktasında karşı tarafça bir eksiklik meydana geldiği bildirilen açıklamada, “Bu nedenle, karşılıklı mutabakatımıza ve karşı tarafa ödemenin tamamını taahhüt müddeti içerisinde ödememize karşın FIFA aleyhimize karar vermiş ve müracaatımızı berbat bir niyetle reddederek kulübümüze 2 periyot transfer yasağı uygulamıştır. Kelam konusu transfer yasağı 2023-2024 futbol dönemi kış ve 2024-2025 futbol dönemi yaz transfer periyotlarını kapsamaktadır.” tabirlerine yer verildi.
Söz konusu kararın düzeltilmesine ait olarak CAS nezdinde hukuksal teşebbüslerin ağustos ayı başında başlatıldığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
“İsviçre’deki FIFA ve CAS avukatlarımız nezdinde ilgili transfer yasağının kaldırılması için tüm türel çalışmalar ihtimamla yapılmaktadır. Misal haksız cezaların CAS tarafından kaldırıldığına yönelik birçok emsal karar hukukçularımız tarafından değerlendirilmekte ve kulüplerin lehine sonuçlandığı görülmektedir. Aralık 2023 sonuna kadar alınacak kararın lehimize sonuçlanacağı tarafındaki inancımız tamdır.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu