Spor Haberleri

Fenerbahçe’den PFDK kararına sert reaksiyon

Fenerbahçe Kulübü, Ziraat Türkiye Kupası finalinde Medipol Başakşehir ile oynanan uğraşın akabinde PFDK tarafında verilen cezalara reaksiyon gösterdi.
Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, PFDK’nin taraftarların neden olduğu saha olayları 84 bin ile merdiven boşluklarının boş bırakılmaması nedeniyle 237 bin 500 para cezası verildiği hatırlatıldı.
Organizasyonun Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından düzenlendiğine vurgu yapılan açıklamada, şu sözler kullanıldı:
“Türkiye Futbol Federasyonu tarafından düzenlenen ve tüm süreçleri (güvenlik-operasyon-tribün organizasyonları) yeniden TFF tarafından yönetilen final tertibinde, kulübümüze sorumluluk atfedilerek cezalandırılması büsbütün mantık dışı keyfi bir karardır. Rakiplerimizin maçlarında makûs kelam ve tezahüratları görmezden gelen, hiçbir ceza tayinine yer vermeyen TFF ve ilgili kurumlarının, kelam konusu Fenerbahçe olduğunda mantık dışı, keyfi kararlara imza attığı gerçeğine bir kere daha şahit olduk. TFF’nin ilgili kurumunun verilen bu mantık dışı kararlardan derhal dönmesi gerektiğini vurgulamak isteriz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu