Spor Haberleri

Emre Belözoğlu imzayı attı ve açıkladı: “Bir görüşmemiz olacak”

MKE Ankaragücü’nün yeni teknik yöneticisi Emre Belözoğlu, sarı lacivertli kulüple 2 yıllık mukavele imzaladı. Eryaman Stadı’nda düzenlenen imza merasimine sarı lacivertli kulübün lideri Faruk Koca da katıldı.

İmza merasiminde açıklamalarda bulunan MKE Ankaragücü Lideri Faruk Koca, “Sözleşme süremiz 2 yıl. Genel değerlendirmem şudur; Emre hoca burada hizmet ettiği ve başarılı olduğu sürece yazılı metnin hiçbir ehemmiyeti yok. Prosedür gereği 2 yıl yaptık. 2 yıl ile bağlı olan bir müddet değil. Bizim gayelerimiz var. 19 Mayıs Stadyumu yapılıyor. 50 bin kişilik stadyumda Avrupa maçları oynamak istiyoruz. Emre Hoca ile bunu başaracağımıza inanıyoruz. 43 yaşında, çok genç. Önünde çok uzun müddet hocalık yapma vakti var. Ankaragücü’nde başarılı olmuş bir hoca, Avrupa’da da kıymetli yerlere sarfiyat.” tabirlerini kullandı.

“Büyük tutkusu olan taraftarın önünde olmak için sabırsızlanıyorum”

Emre Belözoğlu ise, “Burada olmaktan ötürü çok memnunum. Sayın Liderimiz Faruk Koca’ya ve idare konseyimize, bana göstermiş oldukları teveccüh için çok teşekkür ederim. Ankaragücü üzere Kurtuluş Savaşı’nda şehitler vermiş çok büyük bir topluluğa, büyük tutkusu olan taraftarın önünde olmak için sabırsızlanıyorum. Sayın Lider ile kısa bir mühlet görüştük. Bu kulüp için neler yaptığını gıyabında biliyordum. İnşallah hakkımızda iyi bir karar vermişizdir.” dedi.
“Tolunay hoca bize yeterli bir kadro bıraktı”
Emre Belözoğlu, “Futbol daima hayatımın merkeziydi. Her yaptığım işte kendimce incelemeler yaparım. Büyük ekiplerde çalıştım. Fenerbahçe ile başladım. Başakşehir ile birlikte Avrupa kupalarına katıldık. Avrupa’da son 16 oynadık, Türkiye Kupası finali yaptık. Kupa Beyefendisi Ankaragücü’nü elemek bizim için onurdu geçen sene yarı finalde. Artık Ankaragücü taraftarını yanımızda görmek çok büyük bir keyif olacak. Tolunay Hoca, çok kıymetli bir teknik adam. Mesleğin prestijini koruyan, çalıştığı yerlere en uygun halde hizmet eden biri. Bize düzgün bir kadro bıraktı. Bu güçlü yapının, coşkulu taraftarın hangi oyunu istediğini biliyorum. Vakitle bu oyunu kazandıracağız. Ofansif ve kazanan bir oyun istiyoruz.” formunda konuştu.
“Transferle alakalı da bize bir şey düşerse yapmaya hazırım”
Bulunduğu topluluklar için elinden geleni yaptığını söyleyen genç çalıştırıcı, “Bulunduğum topluluklar için elimden geleni yaptım. Doğrudur, Pelkas’ın Başakşehir’e gelmesi için görüşmeler yapmıştım. Transferle alakalı da bize bir şey düşerse yapmaya hazırım.” tabirlerini kullandı.
“Başkan ile birlikte amaçlarımız örtüşüyor”
Hedeflere ulaşmak istediklerinden bahseden Emre Belözoğlu, “Sayın Liderimiz da ben de tezli insanlarız. Ben de onunla bir arada kendi görevimce Ankaragücü’nü hak ettiği Avrupa kupalarında oynamaya götürmek için geldim. Bunun için gayeler, sayılar söylemek gerçekçi olmayabilir lakin maksadımızın Avrupa olması gerçekçidir. Bu taraftarın, liderin ne istediğini biliyorum. Fenerbahçe ve Başakşehir’de kendimle ilgili izlenimler bıraktım. Hiç kimse tek başına bir şey başaramaz. Tek başına başardığını düşünmek kibirdir. Ekip olarak muvaffakiyete gidersin. Ben kendimi hiçbir vakit önde görmedim. İşler makus giderken ben kendimi daima önde gördüm. Lider ile birlikte amaçlarımız örtüşüyor. Ben Avrupa kupalarına iştirak için elimden geleni yapacağım. Oyuncu kardeşlerimle birlikte bunu başaracağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın.” diye konuştu.
“Ankaragücü, Galatasaray maçında çok yeterli bir kaleci kazandı”
Tolunay Kafkas’ın elinden geldiğini yaptığını belirten başarılı teknik adam, “Ben kısa müddet içerisinde liderimizle görüştüm, grubu inceleme ve kıymetlendirme fırsatım olmuştu. Benden evvel oynanmış bir maçla ilgili yorum yapmam. Tolunay Hoca elinden geleni yaptı. Futbol olarak planlarsınız lakin en yeterli planlar bile olumlu sonuçlar çıkmayabilir. Ankaragücü, Galatasaray maçında çok yeterli bir kaleci kazandı. Ankaragücü amaca giderken oyuncu da yetiştirmelidir. Galatasaray maçına olumlu taraftan bakmalıyız. Oyuncuları motive etmeliyiz.” dedi.
“Sezonu çok erken açtılar ve bunun ekmeğini yiyorlar”
Galatasaray ve Fenerbahçe’den de bahseden Belözoğlu, “Galatasaray ve Fenerbahçe üst seviye takımlar kursalar da lig içinde muhakkak kırılmalar yaşayabilirler. Galatasaray ve Fenerbahçe çok üst seviye oyuncular getirdiler, dönemi çok erken açtılar ve bunun ekmeğini yiyorlar.” açıklamasını yaptı.
“Başakşehir’de bir değişim vaktiydi”
Başakşehir’deki ayrılık sürecinden de bahseden Emre Belözoğlu, “Başakşehir’de bir değişim vaktiydi. O değişimi gerçek yapamadık. Ben bir grup olur isek, onun için olmazsa olmazı Ankaragücü taraftarıdır. Bunu başarırsak başarılı süreci uzatırız. Türkiye’de koşullar daha güç lakin kendimi burada daha şanslı hissediyorum bu açıdan.” açıklamasında bulundu.
“Teknik direktörlüğümden hoşlanacaktır”

Ankara havasını sevdiğini söyleyen Belözoğlu, “Ben Ankara’nın havasını daima çok severim ve dostlarımla gezdiğimde daima sevmişimdir. Tolga Ciğerci karakter ve sportmen olarak örnek bir kardeşimizdir. Onla oynamak da hoştu, teknik yöneticiliğini yapmak da hoş olacak. İnşallah birlikte hoş hizmetlerimiz olacak. Garry Rodrigues ile Fenerbahçe’de 1 sene bir arada oynadık. Teknik direktörlüğümden hoşlanacaktır. Futbolunu beğeniyorum, birlikte çalışmak keyifli olacak.” sözlerini kullandı.

“Selçuk Şahin ile bir görüşmemiz olacak”

Teknik grubunda 8 kişinin yer aldığını ve Selçuk Şahin’le ilgili de bir tasarrufları olacağını belirten başarılı hoca, “Teknik takım olarak 8 arkadaşımla birlikte geldik. Selçuk Şahin’le ilgili bir tasarrufumuz var lakin onunla bir görüşmemiz olacak. Düzgün bir grupla buraya geldik ve kulübümüzün başarısı için daima birlikte çalışacağız.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu