Spor Haberleri

Elijah Bryant: “Adım adım ilerleyeceğiz”

Anadolu Efes’in ABD’li basketbolcusu Elijah Bryant, olağan dönemin 5 Ekim’de başlayacağı THY Avrupa Ligi’nde play-off’lara kalıp yine tepeye ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.
AA’nın basketbolda 5 Ekim Perşembe günü başlayacak THY Avrupa Ligi uğraşı öncesi ligin tarihine, Türk gruplarının başarılarına ait hazırladığı belge haberlerin bu kısmında, Anadolu Efes’in ABD’li basketbolcusu Elijah Bryant’ın görüşlerine yer verildi.
Bryant, grup takımı ile teknik takımdaki değişim ve yeni dönemle ilgili açıklamada bulundu.
Üst üste iki şampiyonluktan sonra THY Avrupa Ligi’nde geçen dönem play-off’lara kalamayan Anadolu Efes’in 28 yaşındaki oyuncusu, yeni döneme olabildiğince hazır girmek istediklerini belirterek “Yeni dönem yaklaşıyor. Her ekip üzere alana çıkıp elimizden geleni yapmaya çalışacağız ve neler olacağını göreceğiz. Ferdî olarak bu döneme daha motive bir halde hazırlandım. Alanda en yeterli performansımı sergilemeye çalışacağım. Umarım dönemi evvel play-off’lar, sonrasında Dörtlü Final ve şampiyonlukla taçlandırabiliriz.” tabirlerini kullandı.

“Yeni antrenörümüzle güzel işler yapacağımıza inanıyorum”
Yeni bir ekip olmanın getirdiği zorlukları aşmaya çalıştıklarını lisana getiren Bryant, yeni başantrenörleri Fazilet Can ile yeterli sonuçlar alacaklarına inandığını kaydetti.
Birlikte daha fazla vakit geçirerek adaptasyon sürecini en yeterli biçimde atlatmak istediklerini vurgulayan ABD’li basketbolcu, “Yeni bir kadro olmanın getirdiği zorlukları yavaş yavaş aşmaya çalışacağız. Geçtiğimiz birkaç hafta bizim için verimliydi. Yalnızca saha içinde değil saha dışında da birbirimizi tanımaya çalıştık. Adım adım ilerleyeceğiz.” diye konuştu.
Geçmiş yıllara nazaran şu an daha planlı ilerlediklerini aktaran Bryant, “Günün sonunda alışılmış ki kadronun performansı alandaki oyunculara bağlı. Antrenörler de vakit zaman oyunculara alanda özgürlük tanıyabiliyor. Daha dönemin başlamasına muhakkak bir mühlet var ve şu an konuşmak için erken ancak yeni antrenörümüzle âlâ işler yapacağımıza inanıyorum.” yorumunu yaptı.
“Bir adım öne çıkarak sorumluluk almak zorundayız”
Bryant, Amerikan Basketbol Ligi (NBA) kadrolarından Oklahoma City Thunder’a transfer olan eski grup arkadaşı Vasilije Micic’in eksikliğini kapatmaya çalışacaklarını söz etti.
Micic’in çok yetenekli bir oyuncu olduğunu belirten Bryant, “Tabii ki kadroda eksikliği hissedilecektir lakin birçok yetenekli oyuncumuz var. Darius, Shane, Rodrigue ve ben bir adım öne çıkarak sorumluluk almak zorundayız. Verilen fırsatı uygun kullanarak bu eksiği kapatmaya çalışacağız.” formunda konuştu.
Eski başantrenörleri Ergin Ataman’ın çalıştırdığı Panathinaikos ile yapacakları maçlara da değinen skorer oyuncu, “Medya için duygusal bir müsabaka olabilir lakin benim açımdan yalnızca oynanması gereken bir basketbol maçı. Bu maçı, kusursuz bir grup, antrenör ve kulübe karşı oynayacağımız hoş bir fırsat olarak görüyorum.” değerlendirmesinde bulundu.
Anadolu Efes taraftarını düzgün ve makus anlarda ekibe takviye vermeye davet eden Bryant, kendileri için çok özel bir dönem olacağına inandığını kelamlarına ekledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu