Spor Haberleri

Dursun Özbek: “Yakın vakitte bir hoca değişikliğine gittik”

Galatasaray Kulübü ile Çağdaş Faktoring ortasında sarı-kırmızılı bayan basketbol grubunun isim hakkı için sponsorluk mutabakatı imzalandı.
Ali Sami Yen Spor Kompleksi RAMS Park’ta gerçekleştirilen sponsorluk mutabakatının imza merasimine, Galatasaray Kulübü Lideri Dursun Özbek ile Çağdaş Faktoring İdare Heyeti Lideri ve sarı-kırmızılı kulübün idare konseyi üyesi Dikran Gülmezgil katıldı.
Kulübün idare konseyi üyelerinden Mehmet Cibara’nın da yer aldığı toplantıda konuşan Dursun Özbek, Çağdaş Faktoring’in geçen yıl da bayan basketbol grubuna sponsor olduğunu hatırlatarak, “Bu dayanak için Çağdaş Faktoring ve Sayın Dikran Gülmezgil’e teşekkürlerimi iletiyorum. Sponsorluklarımızı devam ettirmemiz hem markalarımız hem de Galatasaray için epey değerli. Bu takviyeyle Galatasaray’ımızı sürdürülebilir muvaffakiyete götüreceğimize inanıyorum. Dikran Beyefendi tıpkı vakitte idare konseyinde bizimle birlikte çalışan, Galatasaray’ın muhtaçlığı olan her yerde takviyesini veren bir arkadaşım. Düzgün bir Galatasaraylı. Her vakit yanımızda olduğu için kendisine bir defa daha teşekkür ediyorum.” sözlerini kullandı.

“Aynı muvaffakiyetle devam ettirmemiz gerekiyor”

Bütün branşlar üzere bayan basketbol kadrosunun da kendileri için çok pahalı olduğunu vurgulayan Özbek, “Avrupa’nın en büyük kupasını kazanmış bir basketbol geleneğini, birebir muvaffakiyetle devam ettirmemiz gerekiyor. Yakın vakitte bir hoca değişikliğine gittik. Kısa vakitte birebir muvaffakiyetleri yine yakalamak en büyük maksadımız. Bu muahedenin, Galatasaray’a, Çağdaş Faktoring’e ve Türk sporuna güzel olmasını temenni ediyorum.” biçiminde görüş belirtti.
Dursun Özbek, yaptıkları sponsorluk mutabakatının ucunun açık olduğunu, Çağdaş Faktoring’in kadronun gereksinimi olan her noktada takviye vereceğini lisana getirdi.
Dikran Gülmemizgil de Galatasaray Bayan Basketbol Kadrosu’na tekrar sponsor olmaktan memnunluk duyduklarını belirterek, “Bu yola çıkarken amacımız belirliydi. Avrupa’nın en büyük kupasını kazanıp, bizi büyük başarılara ulaştırmış olan bayan basketbol kadromuzun birebir muvaffakiyet kültürünü devam ettirmesini sağlamak. Geçen sene bu bahiste birinci adımı attık. Avrupa Kupası’nı finalde kaybettik. Bu sene yeniden yarışacağımız her kulvarda şampiyonluk peşinde koşan bir grup için daima birlikte çalışıyoruz.” diye konuştu.
Bu dönem için tezli bir takım kurduklarını ve yeni bir başantrenörle çalışacaklarını aktaran Gülmezgil, “Transfer ettiğimiz çok kıymetli 2 oyuncumuzu şu ana kadar oynatamadık. 1-2 transferimiz daha olacak. Biz hoca kısmında kan değişikliğinin olması gerektiğini düşündük. İddialıyız. Daha âlâ olacağız.” değerlendirmesinde bulundu.
Yönetim şurası üyesi Mehmet Cibara da Çağdaş Faktoring ile uyumlu bir çalışma içinde olduklarını vurgulayarak, “Bu sene bütün şubelerimiz Avrupa’da başarıyı ve kupayı hedefliyor. Yeni hocamız, teknik takımımız ve oyuncularımıza şimdiden muvaffakiyetler diliyorum.” tabirlerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu