Spor Haberleri

Çağdaş Atan imzayı attı, Berkay’ın transfer durumunu açıkladı!

Çağdaş Atan, Rams Başakşehir ile 2+1 yıllık mukavele imzaladı.
Düzenlenen basın toplantısında Kulüp Lideri Göksel Gümüşdağ da yer alırken, Çağdaş Atan imza öncesinde şu kelamları söyledi:
“Sayın liderimiz ve idaremize göstermiş oldukları teveccühten ötürü teşekkür ediyorum. Başakşehir, kurumsal yapısını tamamlamış, şampiyonluk ve Şampiyonlar Ligi hafızası olan bir kulüp. İnşallah Başakşehir’i yine Avrupa’da çaba eden ve tepe yarışında olan bir kulüp haline getirmek istiyoruz. Başakşehir, mevcutta güzel bir takıma ve yapılacak transferlerle tekrardan tepe gayreti verebilecek bir kulüp yapısına sahip. Söyleyebileceğimiz tek şey, her gün bir evvelki günden daha fazla çalışmak. Topu talep eden, oyunu domine eden bir oyun yapısı oluşturmak istiyoruz. Bunu rahatlıkla gerçekleştirebileceğimizi düşünüyorum. Her iki tarafa iyi uğurlu olsun” sözlerini kullandı.
Oynatacağı oyundan da bahseden Atan, “Bana nazaran futbol zekası yüksek, pas kalitesi yüksek oyunculardan şurası bir ekibiz. Dokunuşumuzun çabuk olacağını düşünüyorum. Daha süratli oynayan, şiddetli baskılar yapan bir ekip yaratmak istiyoruz. Bu bir süreç. Biz de birinci kere dönem içerisinde kadro alıyoruz. İnşallah en kısa vakitte sonuç ve oyun manasında değişiklikleri yansıtacağımızı düşünüyorum.”
Bütün oyuncuları grupta tutmak istiyoruz”

Aynı vakitte ismi Üstün Lig devleriyle anılan Berkay Özcan hakkında da konuşan Atan, “Kulübümüzden ayrılacak bir oyuncu üzerinden görüşme yapmadık. Bütün oyuncuları ekipte tutmak istiyoruz. Başakşehir, üreten ve satan bir kulüp. Altyapıdan da faydalanmak istiyoruz. Başakşehir hem rekabet edecek hem de oyuncu yetiştirecek. Berkay benim çalışmayı sabırsızlıkla beklediğim bir oyuncu. Umarım o da bize gerekli yanıtı verir. Kalitesi çok yüksek bir oyuncu” formunda konuştu.
Gümüşdağ da Emre Belözoğlu ayrılığı sonrası Çağdaş Atan ile anlaşmaktan çok memnun olduğunu belirtirken, ismi A Ulusal Grup ile geçen Belözoğlu için şu kelamları söyledi:
“Milli grubun şu an 3 maçı var. Bitmiş bir şey yok. Hepimizin Kuntz’un gerisinde olması gerekiyor. Ulusal grup konusunda alınacak karar, TFF’nin alacağı bir karardır. Gelecekte bir değişiklik varsa buna onlar karar verir. Oradaki oluşuma dair bir fikir sahip değilim” açıklamasında bulundu.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu