Spor Haberleri

Burak Yılmaz: “Taktik ve tekniğe girmedim”

Trendyol Muhteşem Lig’in 8. hafta müsabakasında Beşiktaş ile İstanbulspor karşı karşıya gelecek. Gayret öncesinde Şenol Güneş’in ayrılığı sonrasında Beşiktaş’ın başında maça çıkacak olan antrenör Burak Yılmaz, beIN SPORTS ekranlarında açıklamalarda bulundu.
Yılmaz, “Bugün benim için çok duygusal bir gün. Zaferden, galibiyetten daha kıymetli şeyler var. Şenol Hoca’dan başlamak istiyorum. Karşınızdaysam, onun vesilesiyle olmuştur. Bugün Burak Yılmaz, Burak Yılmaz olduysa Şenol Güneş’in hissesinin ne olduğunu tüm Türkiye biliyor. Gönlünün bizimle olduğunu biliyorum. Kendisinin ellerinden öpüyorum. Benim için çok kıymetlisin hocam. Bugün onun yerine oturdum otobüste. Onun biraz beni etkilediğini düşünüyorum. Lakin ne yazık ki futbol bu türlü bir şey. Kalbimin en hoş yerinde. Türk futbolunun en zirvesinde. Giderken dahi bize bir şeyler öğretmiştir.” dedi.

“Reaksiyonla geçecek bir maç”

Burak Yılmaz, “2 gündür birlikteyiz grupla. Büsbütün oyuncuların vereceği tepkiyle geçecek bir maç. O yüzden taktiği ve tekniğe girmedim. Ulusal orta var, bunları orada konuşacağız. Fakat dediğim üzere kimi maçlar vardır, yürekle oynanan maçlar. Ben bugün oyuncularımızın alana yüreğini vereceğini düşünüyorum.” tabirlerini kullandı.
Genç antrenör, “Taraftar olmadan biz hiçbir şey başaramayız, yapamayız. Güç bir devir lakin ben hiçbir şeyin bittiğini düşünmüyorum. Geçmişte neler yaşadığımızı biliyoruz. Taraftarımıza tek söyleyeceğim, bugün her şeyi bir kenara bırakmaları. İnşallah bugün bizlerle olurlar.” halinde konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu