Spor Haberleri

Boluspor, Yalçın Koşukavak ile 1 yıllık mukavele imzaladı

Trendyol 1. Lig ekiplerinden Boluspor, teknik yönetici Yalçın Koşukavak ile 1 yıllık kontrat imzaladı.
​​​​​​​Boluspor’da teknik yönetici Turgay Altay’ın vazifesine son verilmesinin akabinde yerine getirilen Yalçın Koşukavak, kulüp tesislerinde düzenlenen merasimle 1 yıllık mukaveleye imza attı.
İmza merasiminde konuşan Koşukavak, kendisinin 2000-2001 döneminde Boluspor’da forma giydiğini, teknik yönetici olarak da görüşmeler yaptıklarını lakin o devirde Üstün Lig ekipleri ile çalıştığını kaydetti.
Türkiye’de futbol gruplarındaki antrenörlerin kalitesiyle çok ilgilenmediğini vurgulayan Koşukavak, “Türkiye’de her geçen gün teknik adamların fikirlerine, futbol uzmanlıklarına itimadın azaldığı bir iklimde olduğumuzu düşünüyorum. Boluspor bu açıdan benim için çok pahalı. Güç bir devirde geldim. 4 maç, 3 puan, bir tanesi benimle oynandı. Kolay bir süreç değil.” formunda konuştu.

“Her antrenör kendi fikirleriyle gelir”
Koşukavak, Boluspor’un teknik manada kendisinden evvel farklı bir yapıyla yönetildiğini belirterek, “Önceki antrenörün düşündüğü öbür şeyler vardı. Artık biz öteki şeyler düşünüyoruz. Her antrenör kendi fikirleriyle gelir. Uyar uymaz, olur olmaz. Onları başka mevzu lakin esneyebilmeliyiz. O yüzden de şu anda mevcut takımda hem takım derinliği hem de biraz kadronun ofansif gücünü güzelleştirici birkaç destek yapmamız gerekiyor ancak çok güç. Bir hafta kalmış, oyuncu yok, istediğiniz kalibrede yok, istediğiniz sayıda yok. Oyun ve model olarak, kısa, orta ve uzun vadede kimi şeylerin planlanması gerektiğini düşünüyorum.” değerlendirmesinde bulundu.
Boluspor’un çaba ettiği 1. Lig’in çok bedelli olduğunu vurgulayan Koşukavak, şunları kaydetti:
“İyi yapılanırsanız, güzel organize olursanız muvaffakiyet geliri. Ben İstanbulspor’da çalıştım. Bugün Muhteşem Lig’de. Biz de aklımız, antrenörlük yeteneğimiz, futbol zekamızla bu kulübün bu gününe dayanak olabileceğimiz üzere inşallah yarınlarına da birtakım takviyeler atabiliriz. Ben performans antrenörüyüm. Skorla daima sorgulanıyorum. Birçok antrenör de o denli. Boluspor üzere kulüplerde antrenörü skorla sorgulamaktan öte ne ürettiğine bakmak lazım. Geleceği ne inşa ediyor? Onlara yönelmek lazım.”

İşte Boluspor’un paylaşımı:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu