Spor Haberleri

Bjelica: “Futbolda evvel hocalar bedel öder”

Trendyol Harika Lig gruplarından Trabzonspor, döneme başladığı Nenad Bjelica ile yolların ayrıldığını açıkladı.
Hırvat çalıştırıcı, ayrılığının çabucak sonrasında ise ülkesinde yayın yapan Germanijak’a açıklamalarda bulundu.
Ayrılma sürecini kıymetlendiren Bjelica, “Adana’daki yenilgiden sonra idare ile işbirliğinin sona ermesi sonucuna vardık. İstanbul’da kulüp lider yardımcısı ile bir görüşme yaptık ve sonrasında Koşulları kabul ettik. Avukatlar birkaç gündür kontrat üzerinde çalışıyordu.” tabirlerini kullandı.
“Şenol Güneş de 1-2 yenilgi sonrasında gönderildi”
Şenol Güneş’in de Beşiktaş’ın başından ayrıldığını hatırlatan Bjelica, “Futbolda evvel teknik yöneticiler bedel öder. Beşiktaş maçından sonra grupta büyük bir coşku vardı. Sonrasındaki Atakaş Hatayspor maçında ise son dakikada yediğimiz golle yenildik. Futbolda antrenörler en kolay vazgeçilen isimlerdir. Türkiye’de ise bu daha da süratlidir. Ligde yeni dönemin başlamasından bu yana tam 9 teknik yönetici gönderilmiş. Beşiktaş’ın teknik yöneticisi Şenol Güneş bizim maçımıza kadar 24 maçtır yenilmiyordu. 1-2 defa yenilgi aldıktan sonra gönderildi. Türkiye’de inançta olan teknik yöneticiler Galatasaray, Fenerbahçe ve Yukatel Adana Demirspor’un teknik yöneticileri…” sözlerini kullandı.

“Benim için büyük bir onurdu”

Bjelica, “Trabzonspor üzere büyük bir ekipte çalışmak benim için büyük bir onurdu. Bu biçimde bittiği için çok üzgünüm fakat futbol tam olarak bu türlü… Artık yeni bir maceraya atılmak için hazırım. Trabzonspor’un belirlediği tüm amaçlara ulaşmasını tüm kalbimle diliyorum.” dedi.
İskoç grubu Rangers’ın başına geçme ihtimali de sorulan Bjelica, “Ayrıntılara girmek istemiyorum. Türkiye’den ayrılacağım katılaştığında kimi temaslarım oldu. Görüştük, konuştuk, neler olacağını göreceğiz.” biçiminde yanıt verdi.
Trabzonspor’un başında 16 maça çıkan Bjelica, 1.5 puan ortalaması tutturmuştu.

beinsports.com.tr / Dış Haberler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu