Spor Haberleri

“Basketbol Gelişim Merkezi’mizi gelecek yıl tamamlayacağız”

Türkiye Basketbol Federasyonu Lider Vekili Ömer Onan, Basketbol Gelişim Merkezi’ni Türk basketboluna kazandırmak üzere olmanın heyecanını yaşadıklarını söyledi.
Onan, 16. Türkiye Basketbol Antrenörleri Derneği (TÜBAD) Mehmet Baturalp Basketbol Turnuvası öncesi Nirvana Cosmopolitan Hotel’de düzenlenen “Nirvana Basketbol Haftası” (Nirvana Basketball Weeks&Summit 360°) aktifliğinin açılışında yaptığı konuşmada, tesisleşmenin değerine değindi.
Oyuncuların gelişimi için çalıştıklarını anlatan Onan, şöyle konuştu:
“Basketbol Federasyonu olarak bizler de liderimiz Hidayet Türkoğlu liderliğinde heyecan verici, tahminen de Avrupa’da örneği olmayan bir tesisi Türk basketboluna kazandırmak üzere olmanın çok büyük heyecanını yaşıyoruz. İnşallah onun açılışını da daima birlikte yaparız. Abdi İpekçi Spor Salonu toprağı içinde inşaatı devam eden Basketbol Gelişim Merkezi’mizi gelecek yıl tamamlayacağız. Buradaki harika tesis üzere bu tesisleri ne kadar fazlalaştırırsak o kadar çok oyuncunun gelişmesine emek harcamış oluruz.”
TÜBAD Lideri Çetin Yılmaz ise Mehmet Baturalp anısına gerçekleştirdikleri turnuvayı bu yıl 12-17 Eylül’de Antalya’da Nirvana Otelleri’nin konut sahipliğinde düzenleyeceklerini, basketbol haftası programına da yaklaşık 400 antrenörün katılacağını açıkladı.
Nirvana Otelleri Üst Yöneticisi (CEO) Korhan Alşan da çok kıymetli spor destinasyonu olma yolunda ilerleyen Antalya’nın, bu alanda da marka olmasını arzuladıklarını lisana getirdi.
Kilit Şirketler Kümesi İdare Şurası Üyesi Pelin Kilit ise basketbol alanındaki buluşmayı gerçekleştirmenin gururunu yaşadıklarını kaydetti.
Nirvana Otelleri Sportif Yöneticisi Burçin Badem, tertibe mesken sahipliği yapmaktan memnuniyet duyduklarını söz etti.
Antalya Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Yavuz Gürhan da basketbolda kıymetli ekipleri Antalya’da konuk edecek olmanın heyecanı içerisinde olduklarını söyledi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu