Spor Haberleri

“Arda Güler’i, Barış Alper’i örnek alıyorum”

Trendyol 1. Lig gruplarından Ankara Keçiörengücü’nde teknik heyet ve futbolcular, Muhteşem Lig amacına kilitlendi.
Başkent grubunun orta saha oyuncuları Erkam Develi ve Orhan Nahırcı ile teknik yönetici Serhat Gülpınar, AA muhabirine değerlendirmelerde bulundu.
Profesyonel futbola Adana Demirspor’da başladığını, Bayrampaşa ve Şanlıurfaspor’da forma giydikten sonra bu dönem Ankara Keçiörengücü’ne transfer olduğunu belirten Erkam Develi, “Orta alanda genelde ön libero, 6-8 diyebileceğimiz mevkilerde oynuyorum. Döneme bir iki maç dışında yeterli başladık diyebilirim fakat külfet yok. Bu türlü maçları dönem içerisinde yaşayacağız. Bunu atlatmak değerli, atlatacağımızı da düşünüyorum. İnşallah amacımıza devam ediyoruz.” diye konuştu.
Süper Lig gayelerine ait 24 yaşındaki futbolcu, “Keçiörengücü her sene play-off olsun, üst sıralar olsun üst oynuyor. Düşüş yaşıyor fakat daima üst oynayan bir ekip. Bu sene de natürel ki gayemiz üst sıralara oynamak, kimi aksaklıkları saymazsak o yolda ilerliyoruz. İnşallah dönemi yeterli bitirip üst lige çıkmak istiyoruz.” sözlerini kullandı.
Ankara’dan büyük gruplara giden Arda Güler, Barış Alper Yılmaz ve Samet Akaydın’ı örnek aldığını, ileride büyük kulüplerde oynamak istediğini lisana getiren Erkam Develi, “Bu isimler çok kıymetli isimler, şu anda oldukları pozisyonlar çok uygun. Benim de kişisel gayem birinci evvel burada yeterli bir dönem geçirmek, daha sonra ise üst liglerde oynamak. Nasip olursa inşallah Avrupa’da oynamak.” halinde konuştu.
Ankara Keçiörengücü’nün bir öteki orta saha oyuncusu Orhan Nahırcı da “Ligde 2 maç dışında karşılaşmalarımız âlâ geçti. İki maçta dert yaşadık. Maç maç gideceğiz, inşallah hoş olur. Kadrodaki ahenk da çok güzel, gün geçtikçe daha uygun olacağız.” değerlendirmesinde bulundu.
Başkent takımının maksadı bulunan bir grup olduğunu lisana getiren 23 yaşındaki oyuncu, “Keçiörengücü, her sene üst lig gayesiyle oynuyor. İnşallah en berbat ihtimalle play-off’tan üst ligi buluruz. Benim ferdî amacım ise burada âlâ bir dönem geçirip her futbolcunun hayalinde olduğu üzere Muhteşem Lig’de oynamak, inşallah olur.” tabirlerini kullandı.
Gülpınar: “Bazen inişli çıkışlı performanslar da olabilecektir”
Ankara Keçiörengücü Teknik Yöneticisi Serhat Gülpınar, genel prestijiyle döneme uygun başladıklarını belirterek, şunları kaydetti:
“Yeni bir kadroyuz, geçen yıldan oyuncularımız var fakat bilhassa birinci 11’de oyuna başlayan 5-6 oyuncumuz, bu sene yeni gelen oyuncular. Adaptasyon süreci ve oyun sisteminin mantalitesini oturtmak için mühlet lazım, bunu da kısa vakitte yapmaya çalıştık. Ligin başka kadrolarına baktığımız vakit da sahiden çok büyük bütçeler harcayıp istedikleri oyunu hala oturtamayan, puan cetveli manasında bekledikleri yerde olmayan ekipler var.”
“Daha uygunu olabilirdi lakin yeni organize olmaya çalışan bir kadroyuz.” diyen Gülpınar, “Kulübümüzün misyonu da yeni oyuncuları Türk futboluna kazandırmak, bunlar için de biraz sabır gerekiyor. Alışılmış bazen inişli çıkışlı performanslar da olabilecektir. Lakin genel prestijiyle her hafta üstüne koymaya çalışıyoruz. Oyuncularımız deneyim kazandıkça saha içindeki futbol kalitesi daha da artacaktır.” tabirlerini kullandı.
Milli maç ortasında ekibin eksikliklerinin giderileceğini aktaran Gülpınar, “Hem gelişiyoruz hem yarışıyoruz. Maç maç gideceğiz, her hafta farklı bir formasyon, farklı bir oyun planımız oluyor, öncelikle hakikat futbol oynamaya çalışacağız.” diye konuştu.
Sezon başından bu yana bir sistem oturtmaya çalıştıklarını vurgulayan Gülpınar, “Hem ofansif hem de defansif manada hakikat işleri yaptığınız vakit sonuç esasen gelecektir. Kıymetli olan taraftarlarımıza hoş futbol izletebilmek, onun için uğraşıyoruz.” biçiminde görüş belirtti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu