Spor Haberleri

Ali Koç: “En zorlandığım transfer…”

Fenerbahçe Lideri Ali Koç, sarı-lacivertli kulübün gündemine dair Sözcü TV’de açıklamalarda bulundu.
5 yıllık başkanlık sürecini pahalandıran Koç, “Büyük beklentilerle geldik. Lakin futbolda muvaffakiyet yoksa, başka muvaffakiyetler görünmüyor. Bunu anlayışla karşılıyorum.” dedi.
Başarılı bir transfer dönemini geride bıraktıklarını lisana getiren Koç, “Süper Lig tarihinin en başarılı satışlarını yaptık. Rakiplerimize ve geçmiş yıllara nazaran çok erken grup olduk” formunda konuştu.
Ali Koç’un öne çıkan kelamları şöyle:
“Tadic hiç hesapta yoktu. Ben ve arkadaşlarım Rusya’ya kampa gidiyorduk. Mario geldi, ‘Böyle bir imkan var’ dedi. ‘Mario, yaş konusundaki hassasiyetimi biliyorsun. Dzeko’yu aldık, 33-34 yaşında birini daha almasak mı’ dedim. ‘Olmaz. Bir futbolcu değil, bir karakter alıyoruz’ dedi. Beni ikna etti. Görüştük, futbolcu değil de güya bankacı üzere bir adam çıktı karşımıza. Jilet üzere.”
“En sıkıntı transfer, Szymanski oldu. Szymanski’yi bir rakibimiz sessiz sedasız İstanbul’a getirmiş, tesislerini gezdirmiş lakin bu süreçte öğrendik ki haber verilmesi gereken yerlere haber verilmediği için zahmet çıkmış. Müddet uzun oldu, Ruslar çetin pazarlık yaptı, üçüncü faktörler de oldu. Tahminen de 1.5-2 milyon daha fazlaya geldi fakat yeterli ki de geldi.”
“İngiltere’den bir telefon geldi, ‘Fred’i istiyorsanız acil gelin’ diye. Atladılar uçağa gittiler, o gece Manchester’da işi bitirdiler.”
“Rade Krunic’i çok almak istedik. İsmail Hoca çok istedi. Milan’dan ayrılmak istediği söylendi ve görüştük. Milan müsaade vermedi. Balkan oyunculara 5 yılda odaklanmadık, bu yanlışım. Bu oyuncular kendilerine çok âlâ bakıyor. Tadic’i almaya gittiğimizde bir yaz kampı vardı, inanamadık. Avrupa’da çok Balkan oyuncu var.”
“Büyük konuşmam ancak bu sene farklı bir tılsım var. İsmail Hoca’ya da teşekkür ederim, çok kısa müddette tesirini gösterdi. Oyuncularla irtibatı, beni çok etkiliyor.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu