Spor Haberleri

Ali Koç: “Eda Erdem’in heykeli dikilecek”

Fenerbahçe Kulübü Tüzük Tadil Kongresi kâfi çoğunluğun sağlanmasıyla başladı. Fenerbahçe Lideri Ali Koç, kongrenin açılışında bir konuşma yaptı.
Ali Koç, “Tarihi bir güne daima birlikte tanıklık edeceğiz. Hepimiz, birbirimizle ne kadar gurur duysak, iftihar etsek az. Sizi biraz bildirilerimizle sıkboğaz ettik. Dijital iletileşme sistemine – kongre üyeleriyle bu ortamda mesajlaşan tek kulübüz Türkiye’de – başladık. Yararlarını gördük. Dijital dünyada SMS iletileri eskisi üzere okunmuyor. 6 bin üzerinde iştirak var. Hepinizden Allah razı olsun.” dedi.

“Tepkimizi de koyduk”

Fenerbahçe Lideri, “Bazen görüyorsunuz, bazen göremeyebiliyorsunuz. Fenerbahçe ismi her vakit kullanılmıyor. Boks, yüzme, atletizm her yerlerde rekorlar kırıyoruz. Olimpiyat kotaları tek tek gelmeye başladı. Kuzey Tunçelli kardeşim, hem 800 hem 1500 metrede Türkiye rekorları kırarak kotayı aldı. Kelam konusu Fenerbahçe olunca klâsik medyada atletlerimizin yanında Fenerbahçe sportmeni yazılmıyor. Üzülüyoruz. Reaksiyonumuzu de koyduk. Pek çok alanda futbolun tatilde olduğu periyotta de rekorlar, muvaffakiyetler üst üste geliyor. Hepsiyle ne kadar gurur duysak azdır.” tabirlerini kullandı.

Eda Erdem’in heykeli dikilecek

Yoğurtçu Parkı’nda bulunan Alex de Souza ve Lefter Küçükandonyanis heykellerinin yanına Eda Erdem’in heykelinin de dikileceğini açıklayan Koç, “Kendisi de bilmiyor. Şu an öğrenmiş oldu. Uçakta mı değil mi bilmiyorum ancak gani gani hak etti. Fenerbahçe bir spor kulübüdür, futbol kulübü değildir.” dedi.
Koç, “Güç zehirlenmesinin önüne geçebilmek için başkanlık misyonunun en fazla 4 devir, toplam 12 yıl olarak yapılmasını kararlaştırdık.” halinde konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu