Spor Haberleri

Ali Koç: “Çok az oyuncu bunu yapar”

Trendyol Harika Lig takımlarından Fenerbahçe’nin formasını giyen Altay Bayındır, İngiltere Premier League grubu Manchester United’a transfer oldu.
Transferin gerçekleşmesinin akabinde kulüp televizyonuna konuşan Fenerbahçe Lideri Ali Koç, “Altay Bayındır, her vakit kendine yatırım yapan bir atlet. Herkesin kulübünde isteyeceği bir profil. 21 yaşında Fenerbahçe kalesini ona emanet ettik. O vakit da herkes şaşırmıştı. 10 numara, 5 yıldız bir insan. Herkesin kulübünde isteyeceği bir sportmen.” dedi.

“Hiçbir mecburiyeti yokken…”

Koç, “Altay Bayındır, gelen teklifleri kaybetme riskini alarak Fenerbahçe ile kontrat uzattı. Allah’a çok şükür Manchester United oldu. Hiçbir mecburiyeti yokken kontratını uzattı. Tekliflerin bozulma riskini aldı. Çok şükür istek ettiği yere gitti. Çok şükür Fenerbahçe, Altay Bayındır’dan bugün konut yarın öteki bir yere transferinde gelir elde edecek. Çok az oyuncu bunu yapar. Başkanlığım bittikten sonra testiyi taşıyan ile kıranları anlatırım. Altay’ın da yaptıklarını anlatacağım. Bu küçük bir veda. Manchester United’a onu izlemeye gideceğiz. İnşallah orada kalıcı olur. Dünyanın en büyük ekiplerinden birine Fenerbahçe’den transferimiz oldu. La Liga, Bundesliga, Portekiz Ligi’ne transferlerimiz oldu. Hakikat yoldayız. Bir kaleci için hala çok genç. Allah sakatlıktan korusun. Türkiye ve Fenerbahçe’yi temsil edecek.” halinde konuştu.

“Çok kere sordum ancak söylemedi”

Fenerbahçe Lideri, “Altay Bayındır o kadar profesyonel bir futbolcu ki, imza atacağımız devirde hangi ekipli olduğunu sordum lakin söylemedi. Çok defa sordum telefonda ancak asla söylemedi. ‘Bu bizden değil’ dedim. Halbuki tam bizdenmiş. Çok sonra söyledi Fenerbahçeli olduğunu.” tabirlerini kullandı.

“Duygularım çok öteki…”

Altay Bayındır ise, “Çok hisliyim. Liderimizin hoş kelamları sonrası hayatımda birinci defa bu türlü bir hissiyat geldi. Çok fazla anım var. Hoş şeyler, sakatlıklar, şanssızlıklar var. 4 ay ağrılarla oynadım. Burası çok farklı bir atmosfer. Hislerimi çok yeterli denetim ederim ancak şu an denetimi kaybettim. Hala savaş var içeride. Her yerde çok anım var. Çok hoş şeyler yaşadım. Sözlerle anlatamıyorum. 4 sene içinde çok fazla şey yaşadım. Çok sevindik, hüzünlü olduk, kızdık fakat savaştan vazgeçmedik. Forma için gerekeni yaptık. Taraftarların memnun ayrılması için çaba verdik. Kaptan oldum, kesintili konuşmam lazım yoksa… İçerisi patlıyor. Kaptanlık pazubandını taktığımdaki hislerim çok diğer… Çocukluğumuzun ekibi… Burada bunları yaşamak…” dedi.

“Kimsenin makûs niyeti yok”

Bayındır, “Fenerbahçe’ye hiçbir vakit kırgınlığım olmaz, olamaz. Taraftarlarımıza, herkese teşekkür ederim. Liderimize ardımda durduğu her an için teşekkürler. Maçlardan sonra çok telefonla konuştuk. Her vakit arayıp dayanak oldu. Bizim için daima takviye oldu. Taraftarın beni çok sevdiği için ufak tefek şeyler oldu. O da beklentiden, fazla sevgiden. Her vakit yükseğe çıkmaya devam edeceğim. Dalgalanmalar olacak fakat dik duracağım. Sonu hoş olsun. Kalbim ve aklım daima Fenerbahçe’de olacak. İnşallah kupa ellerimizde kalkar. En çok gereksinimimiz olan şey bu. Büyük Fenerbahçe taraftarına muhtaçlığımız var. Fenerbahçe’nin başarısı yalnızca kupa ile ölçülmez. Bunu herkes biliyor. Anlık hudutla her şey olabilir. Burada herkes çok çalışıyor. Kimsenin makûs niyeti yok. İnancımız bir. İnşallah hoş olacak. Lakin daima birlikte kalalım.” kelamlarını kullandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu