Spor Haberleri

Alex: “Avrupa’nın en yeterli kulüplerinin verdiği üzere bir kontrattı”

2004/05 döneminin başında Trendyol Üstün Lig takımı Fenerbahçe’ye katılan ve sonrasında 2012/13 döneminin başına kadar sarı lacivertli formayı terleten Alex De Souza, ülkesi Brezilya’nın basınına flaş açıklamalarda bulundu.
UOL Esporte’ye konuşan Brezilyalı yıldız, “Brezilya’dan Türkiye’ye gitmeye ikna oldum zira Fenerbahçe’nin önerdiği kontrat dehşet verici halde güzeldi. Bu teklife asla ‘hayır’ diyemezdim. Yirmiden fazla uçak biletim, iki otomobil, bir mesken, maç başı ücretlerim ve asist ödüllerim vardı. Avrupa’nın en uygun kulüplerinin verdiği üzere bir kontrattı. Fenerbahçe’de 3 yıl kalmam gerekiyordu ancak 8 yıl kaldım.” dedi.

“Dortmund, Hertha Berlin ve Benfica ile görüştüm”

Sarı lacivertli kulübün efsanesi Alex, “Fenerbahçe’deki birinci kontratım bittiğinde 30 yaşındaydım. O devirde Borussia Dortmund, Hertha Berlin ve Benfica ile görüşmeler gerçekleştirdim. Fenerbahçe’den ayrılmaya değip değmeyeceğini düşündüğümde ise kulübümde kaldım.” sözlerini kullandı.

Sarı lacivertli kulübün forması ile toplamda 344 maça çıkan Alex De Souza, 171 gol ve 146 asistlik performans sergilemişti.
beinsports.com.tr / Dış Haberler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu