Spor Haberleri

Ahmet Parıltı Çebi’den istifa açıklaması

Beşiktaş Lideri Ahmet Işık Çebi düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.
Ahmet Parıltı Çebi’nin açıklamalarından satır başları şu formda:
“Son vakitlerde Beşiktaş ve benim üzerimde oluşturulmaya çalışılan yapay bir baskı var. Kimi şeyleri açıklamamız gerektiğini düşünüyorum. Gösteri yapmadan kulübün gerçek meselelerini çözmeye çalıştım. Mevzu ben değil, Beşiktaş! Beşiktaş işin içindeyse, gösteri kelam konusu olamaz, olmayacak! 600-700 milyonluk sponsorluk mukavelesi imzalarken konuşacaktım lakin öne almak zorunda kaldık.”
“İşimin başındayım”
“İşimin başındayım. Çalışanlarım tarafından hırpalandım. 4 kere Covid geçirdim. Sıhhat sıkıntılarım var. Ailemle son 1 ayda 10 kere görüşmedim. Kendi mesleklerini bile icra etmekten aciz keşiler bize karşı yorumlar yapıyorlar. Saygısız sözler… Benim buradan gitmemle alakalı algı için oradan takipçi çıkarmaya çalışıyorlar. “Ahmet Beyefendi büyük başkan” deseler, onlar da o denli konuşacak.”
“Beşiktaş için kellemi de vereceğim”
“Ben en güç devirde gelmiş bir liderim. Elektrikleri sönmüş, işçi darmadağın, haciz icra evrakları… Bugün günübirlik her borcunun anından ödendiği, onurlu, gururlu bir Beşiktaş yaratmak istiyorum. Beşiktaş için kellemi de vereceğim! Hırsızlara, arsızlara ve arka niyetli insanlara pabuç bırakmayacağız. İdare konseyindeki arkadaşlarımızı arayıp tahrik ediyorlar.”
“İnşallah sonum Süleyman Seba’ya benzer”
“Süleyman Seba’nın değerini öldükten sonra anladık. Kendisi, benim içimde. Bir gün ‘Sen, bana benziyorsun. Beşiktaş’ın haklarını kimseye yedirmezsin. Allah sonunu inşallah benim üzere etmez inşallah’ dedi. İnşallah sonum Süleyman Seba’ya misal. Benim de değerim öldükten sonra anlaşılır.”
“Sonuna kadar buradayım”
“Sonuna kadar buradayım. Beşiktaş kongresi ‘İşin bitti’ demeden gitmem. Taraftarla meselem yok. Birileri, tribünde kimilerini bağırtıyor. Canı gönülden bağırana lafım yok. Ancak maç sonu bağırın. Kadrosu etkilemeyin. Taraftarlardan bunu rica ediyorum. Onların keyifli olması için her şeyi yaptım ve yapacağım.”
“Gedson Fernandes geldiğinde ortalığı yıktınız”
“Saha sonuçlarını haydi bekleyelim! Haziran-Temmuz’da transfer yapılınca şampiyon mu olunuyor? Pandemide 13 arkadaşla şampiyon olduk. Telefon numaramız ortada. Esasen internet sitesine de koyduracağım. Gedson Fernandes geldiğinde ortalığı yıktınız. Rachid Ghezzal, Valentin Rosier için rakip ekip 3-5 defa hocasını, yöneticini gönderdi. Onları biz aldık biz. Gönül bağı ile aldık. Bas bas paraları ile olmuyor.”
“Plaza satarak, Beşiktaş’a transfer yapmayacağım. Başkanlıktan sonra da bu statta maç izleyeceğim. Allah ‘Paralar nerede?’ demekten korusun.”
“Ceyhun Yararı küfürden gitti”
“Siz kimsiniz benim aileme küfür ediyorsunuz? Takipçi sayınız mı artıyor? Beşiktaş Lideri olduğum devirde bunları yutacağım. Sizi, Allah’a havale edeceğim. İnşallah 10 katını görün! Beni eleştirin lakin küfür etmeyin. Ceyhun Karı küfürden gitti. Ailesi baskı yaptı. Daima anasına, babasına küfür ettiler. O gittiğinden beri onun işleriyle uğraşıyorum. Kendisine çok teşekkür ederim. Çok kıymetli transferleri oldu. Lakin ailesinin baskısıyla gitti. Bunu bilin. Yüreğiniz varsa karşıma gelin küfür edin.”
“Şenol Güneş’in istemediği hiçbir futbolcuyu almadık”
“Nathan Redmond gelmek istedi lakin ailesel sorunları oldu. Romain Saiss, Dünya Kupası’ndan sonra sorun çıkarttı. Josef de Souza gitmek istedi. Dele Alli gitti, yerine İngiltere’de tarih yazmış Alex Oxlade-Chamberlain’i getirdik. Galatasarayalı eski futbolcu Milot Rashica var. Galatasaray taraftarı Halil Dervişoğlu’nu göklere çıkarıyor lakin biz, Rashica’nın bedelini bilmiyoruz. Halil’i de anlatayım mı? Transfer çalımı ya.. Babası, Şenol Güneş’i arıyor ve ‘Oğlum oynamak istiyor, Galatasaray’da yaşadıklarından ötürü oraya gitmek istemiyor’ diyor. Şenol Hoca ‘Bunu kazanabiliriz’ dedi. Sonra bir anda ‘Galatasaray 3 lira fazla para verdi’ diyorlar. Şenol Hoca da ‘Benim bu türlü başta birine gereksinimim yok’ dedi. Onlar bunu transfer çalımı olarak satıyor lakin bizde Rashica beğenilmiyor. Dusan Tadic verdiğimizin 2,5 katı fazla para istedi. Şenol Güneş sayı istikrarları bozacağı için istemedi. Hocanın istemediği hiçbir futbolcuyu almadık.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu